SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:55 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 1  Female 12 & Under 200 SC Metre Butterfly
=========================================================================
         3:23.00  12&U SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 12&U:  3:23.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Kiana Pearce     12 MARI-SA           2:44.37    2:41.27 SAAQ    10  
    r:+0.74  15.67        36.68 (21.01)
          56.13 (19.45)     1:17.69 (21.56)
        1:38.85 (21.16)     2:01.62 (22.77)
        2:20.74 (19.12)     2:41.27 (20.53)
  2 Kalyce Pressler  12 SCSC-SA           2:48.75    2:45.63 SAAQ     9  
    r:+0.64  15.76        34.61 (18.85)
          55.14 (20.53)     1:15.95 (20.81)
        1:38.42 (22.47)     2:00.74 (22.32)
        2:23.65 (22.91)     2:45.63 (21.98)
  3 Rilee Perry      11 NOVO-NSW          2:43.77    2:48.38 SAAQ     8  
    r:+0.68  16.21        35.31 (19.10)
          55.68 (20.37)     1:17.57 (21.89)
        1:38.94 (21.37)     2:00.83 (21.89)
        2:24.21 (23.38)     2:48.38 (24.17)
  3 Olivia Mauviel   12 NWD-SA            2:54.26    2:50.74 SAAQ     7  
    r:+0.76  15.90        37.63 (21.73)
          57.11 (19.48)     1:20.60 (23.49)
        1:41.86 (21.26)     2:06.97 (25.11)
        2:28.38 (21.41)     2:50.74 (22.36)
  5 Lily-Rose Spart  11 NWD-SA            3:16.30    3:05.06 SAAQ     6  
    r:+0.70  16.87        38.57 (21.70)
        1:00.88 (22.31)     1:26.15 (25.27)
        1:49.45 (23.30)     2:16.78 (27.33)
        2:40.45 (23.67)     3:05.06 (24.61)
 -- Kyrene O'Neill   11 PAC-SA            3:21.12    3:25.62        
    r:+0.75  18.62        42.04 (23.42)
        1:08.44 (26.40)     1:36.98 (28.54)
        2:05.38 (28.40)     2:34.04 (28.66)
        3:02.57 (28.53)     3:25.62 (23.05)
 -- Imogen Kroker    12 NWD-SA            2:58.40         DQ        
    r:+0.72  15.79        36.23 (20.44)
          57.10 (20.87)     1:20.63 (23.53)
        1:42.64 (22.01)     2:07.13 (24.49)
        2:32.51 (25.38)          DQ (38.31)
 
 Event 1  Female 13 Year Olds 200 SC Metre Butterfly
=========================================================================
         2:18.30  13 NATQ Aus SC Qualifying
         3:10.00  13 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 13:  3:10.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Emily White      13 NWD-SA            2:26.47    2:21.42 SAAQ    10  
    r:+0.76  14.39        32.51 (18.12)
          50.15 (17.64)     1:09.69 (19.54)
        1:26.60 (16.91)     1:46.07 (19.47)
        2:02.74 (16.67)     2:21.42 (18.68)
  2 Ellie Porter     13 BS-SA             2:29.64    2:27.57 SAAQ     9  
    r:+0.83  14.71        31.71 (17.00)
          49.75 (18.04)     1:08.45 (18.70)
        1:27.60 (19.15)     1:47.11 (19.51)
        2:07.37 (20.26)     2:27.57 (20.20)
  3 Sascha Slade     13 NWD-SA            2:46.72    2:40.36 SAAQ     8  
    r:+0.69  15.48        35.00 (19.52)
          54.40 (19.40)     1:15.04 (20.64)
        1:36.02 (20.98)     1:57.40 (21.38)
        2:19.71 (22.31)     2:40.36 (20.65)
  4 Emma Sleath      13 NWD-SA            2:36.58    2:40.87 SAAQ     7  
    r:+0.72  15.62        33.93 (18.31)
          53.92 (19.99)     1:14.44 (20.52)
        1:35.48 (21.04)     1:57.06 (21.58)
        2:18.93 (21.87)     2:40.87 (21.94)
 -- Alannah McKerna  13 KEW-VIC           2:53.38         DQ        
    r:+0.75  15.50        33.93 (18.43)
          54.05 (20.12)     1:15.50 (21.45)
        1:38.04 (22.54)     2:03.06 (25.02)
        2:26.96 (23.90)                    
 -- Jamie Ford       13 WCO-SA            3:02.67         NS        
 
 Event 1  Female 14 Year Olds 200 SC Metre Butterfly
=========================================================================
         2:18.30  14 NATQ Aus SC Qualifying
         3:00.00  14 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 14:  3:00.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Victoria Wright  14 MARI-SA           2:27.94    2:21.82 SAAQ    10  
    r:+0.84  14.57        30.87 (16.30)
          48.95 (18.08)     1:06.67 (17.72)
        1:25.35 (18.68)     1:43.71 (18.36)
        2:03.65 (19.94)     2:21.82 (18.17)
  2 Lauren Reid      14 MARI-SA           2:23.08    2:28.53 SAAQ     9  
    r:+0.74  14.27        32.11 (17.84)
          49.62 (17.51)     1:08.78 (19.16)
        1:27.42 (18.64)     1:47.76 (20.34)
        2:07.77 (20.01)     2:28.53 (20.76)
  3 Annabel Baldwin  14 NWD-SA            2:38.08    2:32.35 SAAQ     8  
    r:+0.85  16.30        34.44 (18.14)
          53.84 (19.40)     1:13.02 (19.18)
        1:33.01 (19.99)     1:52.41 (19.40)
        2:12.79 (20.38)     2:32.35 (19.56)
  4 Emma Pannell     14 PAC-SA            2:34.82    2:33.44 SAAQ     7  
    r:+0.78  14.56        32.89 (18.33)
          50.97 (18.08)     1:11.72 (20.75)
        1:31.55 (19.83)     1:53.18 (21.63)
        2:12.35 (19.17)     2:33.44 (21.09)
  5 Jasmine Vidgeon  14 MARI-SA           2:34.50    2:33.66 SAAQ     6  
    r:+0.72  15.30        33.41 (18.11)
          52.92 (19.51)     1:13.08 (20.16)
        1:33.47 (20.39)     1:53.97 (20.50)
        2:14.79 (20.82)     2:33.66 (18.87)
  6 Kiara Pressler   14 SCSC-SA           2:45.87    2:40.21 SAAQ     5  
    r:+0.72  14.78        33.53 (18.75)
          53.18 (19.65)     1:14.26 (21.08)
        1:35.23 (20.97)     1:57.06 (21.83)
        2:18.71 (21.65)     2:40.21 (21.50)
  7 Matilda Ord (V)  14 BSIDE-VIC         2:39.15    2:42.71 SAAQ     4  
    r:+0.75  16.20        35.85 (19.65)
          56.73 (20.88)     1:18.34 (21.61)
        1:39.96 (21.62)     2:02.23 (22.27)
        2:22.46 (20.23)     2:42.71 (20.25)
  8 Grace Greenwood  14 Doncaster Temple  2:41.26    2:48.26 SAAQ     3  
    r:+0.64  15.88        35.39 (19.51)
          55.92 (20.53)     1:17.65 (21.73)
        1:39.64 (21.99)     2:02.62 (22.98)
        2:24.88 (22.26)     2:48.26 (23.38)
  9 Esther Macie     14 TTG-SA            2:52.48    2:52.46 SAAQ     2  
    r:+0.82  16.54        36.79 (20.25)
          57.92 (21.13)     1:20.27 (22.35)
        1:43.40 (23.13)     2:06.36 (22.96)
        2:29.56 (23.20)     2:52.46 (22.90)
 10 Shelby Gilsmore  14 NWD-SA            2:55.96    2:54.60 SAAQ     1  
    r:+0.84  17.26        37.19 (19.93)
          58.98 (21.79)     1:21.90 (22.92)
        1:44.11 (22.21)     2:07.17 (23.06)
        2:31.14 (23.97)     2:54.60 (23.46)
 
 Event 1  Female 15 Year Olds 200 SC Metre Butterfly
=========================================================================
         2:18.30  15 NATQ Aus SC Qualifying
         2:57.00  15 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 15:  2:57.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Brittany Castel  15 TTG-SA            2:18.17    2:17.13 NATQ    10  
    r:+0.77  14.00        32.31 (18.31)
          48.93 (16.62)     1:07.37 (18.44)
        1:24.02 (16.65)     1:42.91 (18.89)
        1:59.71 (16.80)     2:17.13 (17.42)
  2 Jasmine Kilyen-  15 PAC-SA            2:24.18    2:21.60 SAAQ     9  
    r:+0.93  14.80        32.80 (18.00)
          49.70 (16.90)     1:07.73 (18.03)
        1:26.27 (18.54)     1:45.59 (19.32)
        2:03.22 (17.63)     2:21.60 (18.38)
  3 Madeline Stepha  15 NWD-SA            2:27.18    2:25.22 SAAQ     8  
    r:+0.74  15.25        32.76 (17.51)
          51.30 (18.54)     1:09.56 (18.26)
        1:28.56 (19.00)     1:47.15 (18.59)
        2:06.71 (19.56)     2:25.22 (18.51)
  4 Katy Adlem       15 NWD-SA            2:28.52    2:25.99 SAAQ     7  
    r:+0.67  14.93        32.65 (17.72)
          50.92 (18.27)     1:09.61 (18.69)
        1:28.55 (18.94)     1:47.66 (19.11)
        2:06.90 (19.24)     2:25.99 (19.09)
  5 Alannah Slade    15 NWD-SA            2:30.80    2:27.39 SAAQ     6  
    r:+0.76  14.96        34.64 (19.68)
          51.82 (17.18)     1:11.85 (20.03)
        1:29.66 (17.81)     1:48.96 (19.30)
        2:07.91 (18.95)     2:27.39 (19.48)
  6 Anais Victor     15 H&G-SA            2:31.88    2:30.66 SAAQ     5  
    r:+0.66  15.50        33.39 (17.89)
          52.76 (19.37)     1:11.50 (18.74)
        1:31.52 (20.02)     1:50.87 (19.35)
        2:11.09 (20.22)     2:30.66 (19.57)
  7 Grace Roberts    15 NWD-SA            2:32.50    2:32.39 SAAQ     4  
    r:+0.72  15.29        33.85 (18.56)
          52.13 (18.28)     1:11.83 (19.70)
        1:30.99 (19.16)     1:51.44 (20.45)
        2:11.57 (20.13)     2:32.39 (20.82)
  8 Aiesha Kong      15 H&G-SA            2:37.15    2:33.22 SAAQ     3  
    r:+0.67  15.44        34.72 (19.28)
          53.11 (18.39)     1:14.37 (21.26)
        1:34.01 (19.64)     1:54.87 (20.86)
        2:13.97 (19.10)     2:33.22 (19.25)
  9 Caitlin McManus  15 CC-SA             2:36.53    2:33.42 SAAQ     2  
    r:+0.78  15.04        33.01 (17.97)
          52.16 (19.15)     1:11.70 (19.54)
        1:31.68 (19.98)     1:52.10 (20.42)
        2:12.78 (20.68)     2:33.42 (20.64)
 10 Masha Gvozdeva   15 NWD-SA            2:34.26    2:34.61 SAAQ     1  
    r:+0.76  15.18        34.06 (18.88)
          52.63 (18.57)     1:12.73 (20.10)
        1:32.46 (19.73)     1:53.22 (20.76)
        2:13.50 (20.28)     2:34.61 (21.11)
 11 Sophie Meynell   15 FLO-SA            2:41.55    2:40.33 SAAQ   
    r:+0.71  16.28        34.86 (18.58)
          55.43 (20.57)     1:15.08 (19.65)
        1:37.62 (22.54)     1:58.78 (21.16)
        2:20.99 (22.21)     2:40.33 (19.34)
 12 Sarah Bryson (V  15 KEW-VIC           2:36.04    2:43.10 SAAQ   
    r:+0.84  15.75        34.08 (18.33)
          54.37 (20.29)     1:14.88 (20.51)
        1:37.01 (22.13)     1:58.52 (21.51)
        2:21.76 (23.24)     2:43.10 (21.34)
 13 Jessica Rokkas   15 UN-SA             2:43.47    2:43.16 SAAQ   
    r:+0.73  15.66        34.88 (19.22)
          55.07 (20.19)     1:15.71 (20.64)
        1:37.25 (21.54)     1:59.36 (22.11)
        2:21.58 (22.22)     2:43.16 (21.58)
 14 Eloise Gross (V  15 KEW-VIC           2:48.52    2:47.56 SAAQ   
    r:+0.78  15.59        35.61 (20.02)
          55.38 (19.77)     1:17.39 (22.01)
        1:39.07 (21.68)     2:02.08 (23.01)
        2:24.17 (22.09)     2:47.56 (23.39)
 15 Lisa Eitzen      15 PAC-SA            2:49.64    2:53.46 SAAQ   
    r:+0.85  16.62        39.00 (22.38)
          59.37 (20.37)     1:23.48 (24.11)
        1:45.08 (21.60)     2:09.46 (24.38)
        2:30.47 (21.01)     2:53.46 (22.99)
 -- Kate Giersch     15 STP-SA            2:32.01         DQ        
    r:+0.70  15.01        34.12 (19.11)
          51.62 (17.50)     1:11.04 (19.42)
        1:30.77 (19.73)     1:51.57 (20.80)
        2:12.31 (20.74)          DQ (21.35)
 -- Aislin Forrest   15 NWD-SA            2:43.23         NS        
 
 Event 1  Female 16 Year Olds 200 SC Metre Butterfly
=========================================================================
         2:18.30  16 NATQ Aus SC Qualifying
         2:54.00  16 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 16:  2:54.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Tess Bastian     16 NWD-SA            2:20.99    2:17.44 NATQ    10  
    r:+0.74  13.88        31.66 (17.78)
          47.83 (16.17)     1:05.95 (18.12)
        1:23.13 (17.18)     1:41.06 (17.93)
        1:58.92 (17.86)     2:17.44 (18.52)
  2 Erin McGlashan   16 TTG-SA            2:43.38    2:44.06 SAAQ     9  
    r:+0.79  16.36        35.38 (19.02)
          56.25 (20.87)     1:16.43 (20.18)
        1:38.12 (21.69)     1:59.54 (21.42)
        2:22.44 (22.90)     2:44.06 (21.62)
 
 Event 1  Female 17-18 200 SC Metre Butterfly
=========================================================================
         2:52.00  17-18 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 17-18:  2:52.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Megan Adlem      18 NWD-SA            2:16.81    2:16.74 SAAQ    10  
    r:+0.80  14.20        30.92 (16.72)
          48.28 (17.36)     1:06.05 (17.77)
        1:23.60 (17.55)     1:41.05 (17.45)
        1:58.78 (17.73)     2:16.74 (17.96)
  2 Arina Gvozdeva   17 NWD-SA            2:22.18    2:28.07 SAAQ     9  
    r:+0.72  15.24        32.75 (17.51)
          51.16 (18.41)     1:09.47 (18.31)
        1:28.51 (19.04)     1:47.76 (19.25)
        2:07.99 (20.23)     2:28.07 (20.08)
  3 Amelia Davis     17 FLO-SA            2:27.44    2:30.50 SAAQ     8  
    r:+0.81  15.00        34.14 (19.14)
          51.97 (17.83)     1:11.77 (19.80)
        1:30.28 (18.51)     1:50.57 (20.29)
        2:09.37 (18.80)     2:30.50 (21.13)
  4 Caitlin Pearce   17 BS-SA             2:39.53    2:36.75 SAAQ     7  
    r:+0.82  15.54        33.81 (18.27)
          52.01 (18.20)     1:12.30 (20.29)
        1:32.36 (20.06)     1:54.25 (21.89)
        2:15.34 (21.09)     2:36.75 (21.41)
  5 Jessica Axford   17 PAC-SA            2:45.65    2:39.05 SAAQ     6  
    r:+0.78  15.25        33.23 (17.98)
          52.90 (19.67)     1:13.57 (20.67)
        1:34.73 (21.16)     1:55.79 (21.06)
        2:17.68 (21.89)     2:39.05 (21.37)
 -- Talia Drew       17 NWD-SA            2:50.45         NS        
 
                 Combined Team Scores - Through Event 1                  
 
  1. Norwood                           102   2. Marion                             35
  3. Playford Aquatic                   22   4. Tea Tree Gully                     21
  5. Burnside                           16   6. Silver City                        14
  7. Henley & Grange                     8   7. Fleurieu                            8
  7. Novocastrian                        8  10. Bayside                             4
 11. Doncaster-Templestowe               3  12. Clovercrest                         2