SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:56 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 24  Male 11 & Under 200 SC Metre IM
=========================================================================
         2:04.18  11&U NATQ Aus SC Qualifying
         3:25.00  11&U SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 11&U:  3:25.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Jake Nesbitt     11 NWD-SA            2:43.76    2:40.34 SAAQ    10  
             15.98        35.46 (19.48)
          55.95 (20.49)     1:15.90 (19.95)
        1:38.95 (23.05)     2:03.95 (25.00)
        2:22.26 (18.31)     2:40.34 (18.08)
  2 Gregory Kerdeme  11 KEW-VIC           2:58.19    2:43.32 SAAQ     9  
             16.36        35.85 (19.49)
          58.82 (22.97)     1:20.38 (21.56)
        1:42.60 (22.22)     2:05.07 (22.47)
        2:24.86 (19.79)     2:43.32 (18.46)
  2 Kallen Kernot    11 MARI-SA           2:58.15    2:53.35 SAAQ     7  
             18.94        39.61 (20.67)
        1:02.12 (22.51)     1:22.98 (20.86)
        1:50.35 (27.37)     2:14.75 (24.40)
        2:35.46 (20.71)     2:53.35 (17.89)
  3 Cody Greenwood   11 Doncaster Temple  2:52.56    2:44.79 SAAQ     8  
             16.31        36.74 (20.43)
          58.86 (22.12)     1:19.70 (20.84)
        1:44.38 (24.68)     2:09.03 (24.65)
        2:27.36 (18.33)     2:44.79 (17.43)
  3 Rei Tanaka       10 H&G-SA            2:56.56    2:58.00 SAAQ     6  
             18.55        39.14 (20.59)
        1:01.52 (22.38)     1:22.98 (21.46)
        1:50.22 (27.24)                    
            2:38.84 ( )     2:58.00 (19.16)
  6 Alexander Wigge  10 FLO-SA            3:03.62    2:58.24 SAAQ     5  
             17.73        38.98 (21.25)
        1:03.65 (24.67)     1:27.99 (24.34)
        1:55.20 (27.21)     2:22.35 (27.15)
        2:41.24 (18.89)     2:58.24 (17.00)
  7 Mackenzie Stock  11 MARI-SA           3:07.30    2:59.68 SAAQ     4  
             17.76        40.35 (22.59)
        1:03.46 (23.11)     1:25.61 (22.15)
        1:53.11 (27.50)     2:20.64 (27.53)
        2:40.92 (20.28)     2:59.68 (18.76)
  8 Harry Pannell    11 PAC-SA            3:06.00    3:00.30 SAAQ     3  
             18.23        41.45 (23.22)
      1:54.07 (1:12.62)         1:28.75 ( )
                                2:21.24 ( )
        2:41.01 (19.77)     3:00.30 (19.29)
  9 Harry Manolopou  11 MARI-SA           3:19.81    3:02.56 SAAQ     2  
             17.24        38.95 (21.71)
        1:03.72 (24.77)     1:26.03 (22.31)
        1:54.66 (28.63)     2:22.40 (27.74)
        2:44.16 (21.76)     3:02.56 (18.40)
 10 Henry Braithwai  11 BS-SA             3:12.47    3:05.71 SAAQ     1  
           1:03.55            38.85 ( )
      1:56.10 (1:17.25)         1:26.26 ( )
      2:45.39 (1:19.13)         2:24.78 ( )
        3:05.71 (40.93)                    
 11 Clancy Luscombe  10 MARI-SA           3:10.24    3:06.18 SAAQ   
             18.94        42.20 (23.26)
        1:04.79 (22.59)                    
            1:56.98 ( )     2:26.17 (29.19)
        2:47.50 (21.33)     3:06.18 (18.68)
 12 Ryan Clifford    11 MARI-SA           3:13.60    3:09.90 SAAQ   
             18.68        42.81 (24.13)
        1:07.06 (24.25)     1:29.69 (22.63)
        1:59.58 (29.89)     2:29.99 (30.41)
        2:51.48 (21.49)     3:09.90 (18.42)
 13 Remy Deroussent  11 SOC-SA            3:19.59    3:10.54 SAAQ   
             18.42        40.38 (21.96)
        1:06.38 (26.00)     1:30.78 (24.40)
        1:58.90 (28.12)     2:28.10 (29.20)
        2:50.09 (21.99)     3:10.54 (20.45)
 14 Brendan Ho       11 H&G-SA            3:10.84    3:11.52 SAAQ   
             19.37        46.41 (27.04)
        1:08.63 (22.22)     1:30.99 (22.36)
        1:58.31 (27.32)     2:27.54 (29.23)
        2:50.10 (22.56)     3:11.52 (21.42)
 -- Adam Holland     11 MARI-SA           2:37.51         DQ        
             15.78        34.37 (18.59)
          53.78 (19.41)     1:13.17 (19.39)
        1:35.38 (22.21)     1:57.51 (22.13)
        2:15.99 (18.48)          DQ (17.53)
 -- William Martin   11 WEAQ-SA           3:18.80         DQ        
             19.82        46.24 (26.42)
        1:09.98 (23.74)     1:35.34 (25.36)
        2:04.43 (29.09)     2:34.83 (30.40)
        2:55.46 (20.63)          DQ (18.99)
 -- Mattias Lemeran  11 NWD-SA            3:08.52         DQ        
             20.13                     
            1:12.91 ( )     1:38.30 (25.39)
        2:01.36 (23.06)     2:28.37 (27.01)
        2:48.72 (20.35)          DQ (19.61)
 
 Event 24  Male 12 Year Olds 200 SC Metre IM
=========================================================================
         3:07.00  12 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 12:  3:07.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Fergus McLachla  12 NWD-SA            2:41.98    2:38.40 SAAQ    10  
             15.01        33.39 (18.38)
          54.15 (20.76)     1:14.34 (20.19)
        1:38.45 (24.11)     2:03.58 (25.13)
        2:21.60 (18.02)     2:38.40 (16.80)
  2 Kyan Percevault  12 MARI-SA           2:46.94    2:41.29 SAAQ     9  
             15.76        35.02 (19.26)
          56.85 (21.83)     1:17.17 (20.32)
        1:41.32 (24.15)     2:05.76 (24.44)
        2:23.57 (17.81)     2:41.29 (17.72)
  3 Lucas Bradley    12 NWD-SA            2:48.64    2:41.83 SAAQ     8  
             15.85        34.87 (19.02)
          56.33 (21.46)     1:16.37 (20.04)
        1:41.47 (25.10)     2:05.64 (24.17)
        2:25.13 (19.49)     2:41.83 (16.70)
  4 Matthew Pearce   12 MARI-SA           2:52.13    2:43.81 SAAQ     7  
             17.29        37.51 (20.22)
        1:00.83 (23.32)     1:22.23 (21.40)
        1:44.87 (22.64)     2:07.09 (22.22)
        2:26.58 (19.49)     2:43.81 (17.23)
  5 Harvey Luscombe  12 MARI-SA           2:50.27    2:43.97 SAAQ     6  
             17.29        40.94 (23.65)
        1:00.92 (19.98)     1:20.76 (19.84)
        1:45.07 (24.31)     2:08.95 (23.88)
        2:27.66 (18.71)     2:43.97 (16.31)
  6 Bailey Giles     12 MARI-SA           2:56.97    2:48.11 SAAQ     5  
             16.53        36.59 (20.06)
          57.51 (20.92)     1:18.54 (21.03)
        1:43.30 (24.76)     2:09.79 (26.49)
        2:29.28 (19.49)     2:48.11 (18.83)
  7 Finn Downie      12 WEAQ-SA           2:56.53    2:50.50 SAAQ     4  
             18.14        42.33 (24.19)
        1:03.04 (20.71)     1:26.35 (23.31)
        1:47.42 (21.07)     2:11.98 (24.56)
        2:32.28 (20.30)     2:50.50 (18.22)
  8 Harry Butler (V  12 MARI-SA           3:00.24    2:51.75 SAAQ     3  
             17.44        39.02 (21.58)
        1:01.86 (22.84)     1:23.36 (21.50)
        1:48.21 (24.85)     2:13.80 (25.59)
        2:34.43 (20.63)     2:51.75 (17.32)
  9 Jack Reinhardt   12 NWD-SA            3:02.42    2:53.99 SAAQ     2  
             17.49        39.31 (21.82)
        1:02.35 (23.04)     1:25.25 (22.90)
        1:47.90 (22.65)     2:14.04 (26.14)
        2:34.97 (20.93)     2:53.99 (19.02)
 10 Patrick Macie    12 TTG-SA            2:54.25    2:57.32 SAAQ     1  
             17.64        41.12 (23.48)
        1:03.82 (22.70)     1:24.85 (21.03)
        1:52.73 (27.88)     2:19.92 (27.19)
        2:39.34 (19.42)     2:57.32 (17.98)
 
 Event 24  Male 13 Year Olds 200 SC Metre IM
=========================================================================
         2:52.00  13 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 13:  2:52.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Brandon Riley    13 WEAQ-SA           2:23.84    2:20.29 SAAQ    10  
             13.12        29.05 (15.93)
          47.20 (18.15)     1:04.46 (17.26)
        1:26.30 (21.84)     1:47.85 (21.55)
        2:04.77 (16.92)     2:20.29 (15.52)
  2 Thomas Lightfoo  13 MARI-SA           2:27.32    2:21.51 SAAQ     9  
             14.67        31.89 (17.22)
          49.95 (18.06)     1:07.80 (17.85)
        1:27.80 (20.00)     1:48.18 (20.38)
        2:05.86 (17.68)     2:21.51 (15.65)
  3 Myles Watkinson  13 WEAQ-SA           2:38.43    2:31.63 SAAQ     8  
             14.80        33.09 (18.29)
          52.07 (18.98)     1:11.09 (19.02)
        1:33.80 (22.71)     1:57.51 (23.71)
        2:15.36 (17.85)     2:31.63 (16.27)
  4 Ruben Gear       13 MARI-SA           2:39.29    2:32.22 SAAQ     7  
             15.27        33.64 (18.37)
          53.94 (20.30)     1:12.63 (18.69)
        1:35.42 (22.79)     1:57.77 (22.35)
        2:15.98 (18.21)     2:32.22 (16.24)
  5 Timothy Goh (V)  13 SSPW-WA           2:42.01    2:34.85 SAAQ     6  
             15.42        33.53 (18.11)
                                1:14.12 ( )
        1:37.62 (23.50)     1:59.83 (22.21)
        2:18.37 (18.54)     2:34.85 (16.48)
  6 Lochlain Young   13 PAC-SA            2:46.68    2:41.29 SAAQ     5  
             15.59        35.26 (19.67)
          57.31 (22.05)     1:19.87 (22.56)
        1:40.83 (20.96)     2:04.80 (23.97)
        2:41.29 (36.49)                    
  7 Dillion Christi  13 PAC-SA            2:46.16    2:42.57 SAAQ     4  
             15.63        35.21 (19.58)
          56.67 (21.46)     1:16.46 (19.79)
        1:41.04 (24.58)     2:05.80 (24.76)
        2:26.72 (20.92)     2:42.57 (15.85)
  8 Isaac Keighran   13 NWD-SA            2:47.25    2:43.16 SAAQ     3  
             15.25        34.92 (19.67)
          56.02 (21.10)     1:16.75 (20.73)
        1:41.39 (24.64)     2:06.62 (25.23)
        2:24.85 (18.23)     2:43.16 (18.31)
  9 James Kemp       13 ONK-SA            2:45.40    2:44.00 SAAQ     2  
             16.47        36.13 (19.66)
          55.76 (19.63)     1:17.72 (21.96)
        1:41.98 (24.26)     2:06.36 (24.38)
        2:26.13 (19.77)     2:44.00 (17.87)
 10 Alex Jones       13 MP-SA             2:48.96    2:46.19 SAAQ     1  
             16.39        37.31 (20.92)
          57.84 (20.53)     1:18.05 (20.21)
        1:43.96 (25.91)     2:09.59 (25.63)
        2:28.23 (18.64)     2:46.19 (17.96)
 11 Nathan Vabec (V  13 LIL-VIC           2:50.73    2:50.64 SAAQ   
             16.36        36.74 (20.38)
          58.20 (21.46)     1:18.92 (20.72)
        1:45.22 (26.30)     2:11.78 (26.56)
        2:31.81 (20.03)     2:50.64 (18.83)
 
 Event 24  Male 14 Year Olds 200 SC Metre IM
=========================================================================
         2:45.00  14 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 14:  2:45.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Josh Thomas      14 MARI-SA           2:20.18    2:21.61 SAAQ    10  
             13.11        29.07 (15.96)
          47.67 (18.60)     1:05.21 (17.54)
        1:26.86 (21.65)     1:48.26 (21.40)
        2:05.88 (17.62)     2:21.61 (15.73)
  2 Oliver Edwards   14 BS-SA             2:37.57    2:26.25 SAAQ     9  
             14.30        31.09 (16.79)
          50.74 (19.65)     1:09.11 (18.37)
        1:30.57 (21.46)     1:52.02 (21.45)
        2:10.50 (18.48)     2:26.25 (15.75)
  3 Fletcher Luscom  14 MARI-SA           2:29.62    2:29.16 SAAQ     8  
             14.83        32.74 (17.91)
          52.38 (19.64)     1:11.07 (18.69)
        1:32.39 (21.32)     1:55.03 (22.64)
        2:11.97 (16.94)     2:29.16 (17.19)
  4 Thomas Stevenso  14 BSIDE-VIC         2:34.25    2:29.42 SAAQ     7  
             13.58        30.50 (16.92)
          49.17 (18.67)     1:07.70 (18.53)
        1:29.78 (22.08)     1:52.57 (22.79)
        2:11.83 (19.26)     2:29.42 (17.59)
  5 Jackson Dochert  14 PAC-SA            2:33.91    2:30.69 SAAQ     6  
             14.37        32.50 (18.13)
          52.00 (19.50)     1:10.63 (18.63)
        1:33.68 (23.05)     1:56.99 (23.31)
        2:14.72 (17.73)     2:30.69 (15.97)
  6 Matthew Ekins    14 PAC-SA            2:34.05    2:32.36 SAAQ     5  
             14.80        34.09 (19.29)
          52.38 (18.29)     1:11.84 (19.46)
        1:34.10 (22.26)     1:57.88 (23.78)
        2:15.29 (17.41)     2:32.36 (17.07)
  7 Freddie Piercey  14 TTG-SA            2:43.13    2:33.41 SAAQ     4  
             15.46        33.39 (17.93)
          53.25 (19.86)     1:11.80 (18.55)
        1:35.17 (23.37)     1:57.70 (22.53)
        2:16.80 (19.10)     2:33.41 (16.61)
  8 Beau Kulik (V)   14 BSIDE-VIC         2:39.42    2:35.16 SAAQ     3  
             15.26        34.36 (19.10)
          55.28 (20.92)     1:15.24 (19.96)
        1:37.49 (22.25)     1:59.12 (21.63)
        2:18.78 (19.66)     2:35.16 (16.38)
  9 James Perrotta   14 NWD-SA            2:39.34    2:35.94 SAAQ     2  
             15.59        34.57 (18.98)
          56.21 (21.64)     1:18.81 (22.60)
        1:39.26 (20.45)     2:01.41 (22.15)
        2:19.75 (18.34)     2:35.94 (16.19)
 10 Lee Askin        14 H&G-SA            2:38.67    2:36.45 SAAQ     1  
             15.39        35.13 (19.74)
          55.07 (19.94)     1:15.30 (20.23)
        1:37.62 (22.32)     2:01.05 (23.43)
        2:20.05 (19.00)     2:36.45 (16.40)
 11 Nicholas McCart  14 TTG-SA            2:42.41    2:44.05 SAAQ   
             15.41        34.51 (19.10)
          56.22 (21.71)     1:17.36 (21.14)
        1:42.87 (25.51)     2:07.87 (25.00)
        2:26.44 (18.57)     2:44.05 (17.61)
 -- Frank Martin     14 WEAQ-SA           2:44.71         DQ        
             16.17        35.96 (19.79)
          56.94 (20.98)     1:19.36 (22.42)
        1:45.09 (25.73)     2:11.23 (26.14)
        2:29.57 (18.34)          DQ (17.12)
 
 Event 24  Male 15 Year Olds 200 SC Metre IM
=========================================================================
         2:41.00  15 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 15:  2:41.00
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Connor Kioussis  15 NWD-SA            2:21.86    2:15.04 SAAQ    10  
             12.38        27.54 (15.16)
          44.95 (17.41)     1:01.80 (16.85)
        1:23.09 (21.29)     1:44.40 (21.31)
        2:00.61 (16.21)     2:15.04 (14.43)
  2 Lachlan Merchan  15 MARI-SA           2:16.46    2:16.05 SAAQ     9  
             14.08        30.87 (16.79)
          49.11 (18.24)     1:06.89 (17.78)
        1:25.40 (18.51)     1:44.02 (18.62)
        2:00.52 (16.50)     2:16.05 (15.53)
  3 Joshua Giles     15 MARI-SA           2:24.18    2:19.43 SAAQ     8  
             14.24        30.99 (16.75)
          50.18 (19.19)     1:08.06 (17.88)
        1:27.45 (19.39)     1:46.73 (19.28)
        2:04.09 (17.36)     2:19.43 (15.34)
  4 Connor Walding   15 NWD-SA            2:19.15    2:19.70 SAAQ     7  
             13.26        28.77 (15.51)
          46.80 (18.03)     1:04.44 (17.64)
        1:26.34 (21.90)     1:47.91 (21.57)
        2:04.57 (16.66)     2:19.70 (15.13)
  5 Bradley Grimes   15 PAC-SA            2:25.29    2:20.53 SAAQ     6  
             13.39        29.50 (16.11)
          48.04 (18.54)     1:06.50 (18.46)
        1:27.96 (21.46)     1:49.71 (21.75)
        2:06.04 (16.33)     2:20.53 (14.49)
  6 Mitchell Follet  15 NWD-SA            2:23.55    2:21.39 SAAQ     5  
             12.82        28.18 (15.36)
          46.90 (18.72)     1:04.57 (17.67)
        1:27.36 (22.79)     1:49.25 (21.89)
        2:06.20 (16.95)     2:21.39 (15.19)
  7 Zac Villis       15 NWD-SA            2:27.69    2:21.87 SAAQ     4  
             13.60        30.70 (17.10)
          48.34 (17.64)     1:05.78 (17.44)
        1:26.47 (20.69)     1:48.20 (21.73)
        2:05.52 (17.32)     2:21.87 (16.35)
  8 Cameron Seyfang  15 PAC-SA            2:30.09    2:23.67 SAAQ     3  
             13.63        29.62 (15.99)
          48.17 (18.55)     1:05.88 (17.71)
        1:28.47 (22.59)     1:50.62 (22.15)
        2:08.27 (17.65)     2:23.67 (15.40)
  9 Matthew Milovan  15 MARI-SA           2:27.87    2:24.73 SAAQ     2  
             14.35        32.01 (17.66)
          50.98 (18.97)     1:08.93 (17.95)
        1:29.93 (21.00)     1:50.84 (20.91)
        2:08.49 (17.65)     2:24.73 (16.24)
 10 Riley Kernot     15 MARI-SA           2:23.35    2:24.79 SAAQ     1  
             14.06        31.26 (17.20)
          48.97 (17.71)     1:07.23 (18.26)
        1:28.69 (21.46)     1:51.91 (23.22)
        2:08.52 (16.61)     2:24.79 (16.27)
 11 Che Stewart      15 NWD-SA            2:31.94    2:25.60 SAAQ   
             14.17        31.35 (17.18)
          50.88 (19.53)     1:08.75 (17.87)
        1:30.80 (22.05)     1:53.34 (22.54)
        2:10.36 (17.02)     2:25.60 (15.24)
 12 Thomas Sherratt  15 STP-SA            2:32.08    2:26.38 SAAQ   
             14.70        32.49 (17.79)
          52.83 (20.34)     1:11.25 (18.42)
        1:33.28 (22.03)     1:54.62 (21.34)
        2:11.52 (16.90)     2:26.38 (14.86)
 13 Rui Lau          15 BS-SA             2:31.39    2:27.93 SAAQ   
             14.23        30.45 (16.22)
          51.28 (20.83)     1:10.24 (18.96)
        1:31.52 (21.28)     1:52.30 (20.78)
        2:11.57 (19.27)     2:27.93 (16.36)
 14 Jonathan Gunawa  15 SSPW-WA           2:36.35    2:30.45 SAAQ   
             14.03        30.78 (16.75)
          51.00 (20.22)     1:10.34 (19.34)
        1:33.64 (23.30)     1:56.25 (22.61)
        2:14.62 (18.37)     2:30.45 (15.83)
 15 Jesse Lattin     15 PAC-SA            2:31.73    2:30.97 SAAQ   
             14.33        31.78 (17.45)
          51.33 (19.55)     1:09.65 (18.32)
        1:33.47 (23.82)     1:57.80 (24.33)
        2:15.43 (17.63)     2:30.97 (15.54)
 16 Christopher Baw  15 WCO-SA            2:31.96    2:31.60 SAAQ   
             14.04        31.78 (17.74)
          51.90 (20.12)     1:12.31 (20.41)
        1:34.30 (21.99)     1:56.82 (22.52)
        2:15.59 (18.77)     2:31.60 (16.01)
 17 Riley Hayford    15 STP-SA            2:38.46    2:32.59 SAAQ   
             14.97        33.40 (18.43)
          53.22 (19.82)     1:11.91 (18.69)
        1:35.33 (23.42)     1:57.92 (22.59)
        2:16.24 (18.32)     2:32.59 (16.35)
 18 Simon Gagliardi  15 MARI-SA           2:34.00    2:33.82 SAAQ   
             15.25        34.08 (18.83)
          54.37 (20.29)     1:13.66 (19.29)
        1:36.40 (22.74)     1:57.73 (21.33)
        2:16.67 (18.94)     2:33.82 (17.15)
 
 Event 24  Male 16 Year Olds 200 SC Metre IM
=========================================================================
         2:35.70  16 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 16:  2:35.70
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Alexander van d  16 NWD-SA            2:14.50    2:12.80 SAAQ    10  
             13.07        28.43 (15.36)
          46.15 (17.72)     1:03.43 (17.28)
        1:22.29 (18.86)     1:41.32 (19.03)
        1:57.80 (16.48)     2:12.80 (15.00)
  2 Benjamin Rocca   16 MARI-SA           2:13.78    2:12.97 SAAQ     9  
             12.96        28.06 (15.10)
          45.74 (17.68)     1:02.57 (16.83)
        1:22.57 (20.00)     1:42.66 (20.09)
        1:58.69 (16.03)     2:12.97 (14.28)
  3 Jesse Stone      16 STP-SA            2:16.94    2:16.66 SAAQ     8  
             13.62        29.26 (15.64)
          47.74 (18.48)     1:05.50 (17.76)
        1:25.52 (20.02)     1:45.00 (19.48)
        2:01.80 (16.80)     2:16.66 (14.86)
  4 Jackson Pike     16 MARI-SA           2:16.10    2:16.87 SAAQ     7  
             13.08        28.91 (15.83)
          46.01 (17.10)     1:02.32 (16.31)
        1:24.48 (22.16)     1:45.22 (20.74)
        2:01.83 (16.61)     2:16.87 (15.04)
  5 Luke Quinlan     16 STP-SA            2:26.60    2:19.89 SAAQ     6  
             13.23        29.34 (16.11)
          48.30 (18.96)     1:05.76 (17.46)
        1:26.99 (21.23)     1:48.33 (21.34)
        2:05.17 (16.84)     2:19.89 (14.72)
  6 Mitchell Willia  16 NWD-SA            2:21.23    2:20.23 SAAQ     5  
             13.38        29.99 (16.61)
          47.74 (17.75)     1:04.64 (16.90)
        1:25.48 (20.84)     1:47.28 (21.80)
        2:04.64 (17.36)     2:20.23 (15.59)
  7 Adrian Rogers (  16 CAQ-WA            2:28.43    2:21.68 SAAQ     4  
             14.04        32.16 (18.12)
          50.82 (18.66)     1:08.53 (17.71)
        1:29.40 (20.87)     1:50.38 (20.98)
        2:06.97 (16.59)     2:21.68 (14.71)
  8 Lawson Nitschke  16 TTG-SA            2:25.02    2:24.51 SAAQ     3  
             14.27        32.34 (18.07)
          52.32 (19.98)     1:11.51 (19.19)
        1:31.77 (20.26)     1:51.37 (19.60)
        2:08.95 (17.58)     2:24.51 (15.56)
  9 Jack Peters      16 STP-SA            2:27.81    2:26.17 SAAQ     2  
             13.78        29.57 (15.79)
          50.11 (20.54)     1:09.27 (19.16)
        1:30.37 (21.10)     1:51.27 (20.90)
        2:09.58 (18.31)     2:26.17 (16.59)
 10 Lachlan Clarke   16 PBAP-SA           2:28.89    2:27.99 SAAQ     1  
             13.53        30.25 (16.72)
          50.30 (20.05)     1:09.64 (19.34)
        1:32.36 (22.72)     1:54.83 (22.47)
        2:12.49 (17.66)     2:27.99 (15.50)
 11 Alex Smethurst   16 PAC-SA            2:28.36    2:28.16 SAAQ   
             13.94        31.23 (17.29)
          50.28 (19.05)     1:08.36 (18.08)
        1:31.49 (23.13)     1:55.59 (24.10)
        2:12.88 (17.29)     2:28.16 (15.28)
 
 Event 24  Male 17-18 200 SC Metre IM
=========================================================================
         2:34.60  17-18 SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 17-18:  2:34.60
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Brandon Hope     18 MARI-SA           2:10.18    2:11.26 SAAQ    10  
             13.48        29.05 (15.57)
          45.66 (16.61)     1:01.55 (15.89)
        1:21.46 (19.91)     1:40.86 (19.40)
        1:56.74 (15.88)     2:11.26 (14.52)
  2 Matt Reinhardt   18 NWD-SA            2:14.41    2:11.27 SAAQ     9  
             12.31        27.30 (14.99)
          43.43 (16.13)       59.90 (16.47)
        1:19.04 (19.14)     1:39.23 (20.19)
        1:56.56 (17.33)     2:11.27 (14.71)
  3 Harrison Watkin  18 NWD-SA            2:15.54    2:14.28 SAAQ     8  
             12.75        28.40 (15.65)
          46.54 (18.14)     1:04.80 (18.26)
        1:23.51 (18.71)     1:43.15 (19.64)
        1:58.76 (15.61)     2:14.28 (15.52)
  4 Dylan Manuel     17 FLO-SA            2:18.49    2:15.51 SAAQ     7  
             12.91        28.45 (15.54)
          45.91 (17.46)     1:02.28 (16.37)
        1:23.78 (21.50)     1:45.16 (21.38)
        2:01.14 (15.98)     2:15.51 (14.37)
  5 Cooper Heath     17 MARI-SA           2:19.78    2:18.85 SAAQ     6  
             13.61        30.40 (16.79)
          47.90 (17.50)     1:05.04 (17.14)
        1:26.56 (21.52)     1:48.49 (21.93)
        2:04.51 (16.02)     2:18.85 (14.34)
  6 Jaxson de Lacy   18 CAQ-WA            2:28.03    2:19.64 SAAQ     5  
             13.37        29.41 (16.04)
          49.12 (19.71)     1:07.42 (18.30)
        1:27.23 (19.81)     1:46.65 (19.42)
        2:04.14 (17.49)     2:19.64 (15.50)
  7 Darcy Nitschke   18 TTG-SA            2:24.51    2:23.82 SAAQ     4  
             14.03        30.99 (16.96)
          50.44 (19.45)     1:08.36 (17.92)
        1:29.04 (20.68)     1:50.75 (21.71)
        2:08.47 (17.72)     2:23.82 (15.35)
  8 Jesse Cochrane-  17 BRKN-SA           2:30.60    2:25.85 SAAQ     3  
             14.34        31.03 (16.69)
          49.27 (18.24)     1:08.77 (19.50)
        1:29.70 (20.93)     1:51.53 (21.83)
        2:25.85 (34.32)                    
  9 Henry Fielke     18 MP-SA             2:25.88    2:26.13 SAAQ     2  
             14.31        31.65 (17.34)
          52.83 (21.18)     1:12.01 (19.18)
        1:32.24 (20.23)     1:51.89 (19.65)
        2:10.26 (18.37)     2:26.13 (15.87)
 10 Harrison Bagley  17 TTG-SA            2:34.05    2:27.57 SAAQ     1  
             15.97        33.22 (17.25)
          52.40 (19.18)     1:11.52 (19.12)
        1:33.25 (21.73)     1:53.54 (20.29)
        2:11.27 (17.73)     2:27.57 (16.30)
 
 Event 24  Male 19 & Over 200 SC Metre IM
=========================================================================
         2:28.80  19&O SAAQ SA  Age Qualifying
 Meet Qualifying 19&O:  2:28.80
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 James McKechnie  21 STP-SA            2:00.41    2:03.08 SAAQ   
             11.98        27.06 (15.08)
          43.51 (16.45)       58.92 (15.41)
        1:15.97 (17.05)     1:33.22 (17.25)
        1:48.75 (15.53)     2:03.08 (14.33)
  2 William Twizell  19 NWD-SA            2:05.78    2:08.03 SAAQ   
             12.61        28.22 (15.61)
          44.85 (16.63)     1:01.19 (16.34)
        1:19.24 (18.05)     1:37.29 (18.05)
        1:52.98 (15.69)     2:08.03 (15.05)
  3 Ben Edmonds      24 MARI-SA           2:00.96    2:10.34 SAAQ   
             12.92        28.75 (15.83)
          46.10 (17.35)     1:02.12 (16.02)
        1:20.85 (18.73)     1:40.01 (19.16)
        1:55.75 (15.74)     2:10.34 (14.59)
  3 Isaac Johnson    19 NWD-SA            2:12.97    2:10.34 SAAQ   
             12.96        28.71 (15.75)
          47.07 (18.36)     1:03.93 (16.86)
        1:21.34 (17.41)     1:38.80 (17.46)
        1:55.20 (16.40)     2:10.34 (15.14)
  5 Daniel Gill      21 NWD-SA            2:28.42    2:17.74 SAAQ   
             12.87        28.13 (15.26)
          46.13 (18.00)     1:03.47 (17.34)
        1:22.88 (19.41)     1:42.39 (19.51)
        2:00.86 (18.47)     2:17.74 (16.88)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 24                 
 
  1. Norwood                          1913   2. Marion                           1459
  3. Playford Aquatic                522.5   4. Henley & Grange                 288.5
  5. Starplex                        286.5   6. Western Aquatic                 255.5
  7. Burnside                          252   8. Fleurieu                          168
  9. Tea Tree Gully                  159.5  10. Silver City                       133
 11. Kew                               124  12. Bayside                         118.5
 13. Pba Pirhanas                       81  14. Novocastrian                       75
 15. West Coast                       68.5  15. Doncaster-Templestowe            68.5
 17. South Coast                        66  18. Onkaparinga                        64
 19. Central Aquatic                    53  20. Unattached                         52
 21. Unley                              48  21. Broken Hill Aquatic                48
 23. Mountain Pool                      37  24. Southside Penrhos Wesley           36
 25. Clovercrest                        33  26. Adelaide                           30
 27. Hobart Aquatic                     27  28. Mallee                              7
 29. Lilydale                            6  29. Strathalbyn                         6
 31. Whyalla                             4  32. Blue Lake Y                         3
 33. Berri                               1