SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:57 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 33  Female 1 & Over 200 SC Metre Freestyle Multi-Class
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Jade Calverley   17 WCO-SA            3:36.85    3:41.86         10  
    r:+0.75  23.61        51.22 (27.61)
      2:17.37 (1:26.15)         1:48.66 ( )
                                2:46.15 ( )
        3:14.31 (28.16)     3:41.86 (27.55)
  2 Sophie Pontifex  13 NWD-SA            3:39.72    3:24.43          9  
    r:+0.98  21.13        45.21 (24.08)
        1:10.74 (25.53)     1:38.07 (27.33)
        2:05.45 (27.38)     2:32.33 (26.88)
        2:58.98 (26.65)     3:24.43 (25.45)
  3 Ellie McInerney  14 WCO-SA            3:53.32    3:54.85          8  
             26.68        55.30 (28.62)
        1:25.66 (30.36)     1:55.51 (29.85)
                                2:55.95 ( )
        3:26.58 (30.63)     3:54.85 (28.27)
  4 Brooke Simpson   11 WEAQ-SA                NT    3:40.01          7  
    r:+0.98  21.84        47.93 (26.09)
        1:15.59 (27.66)     1:44.27 (28.68)
        2:14.27 (30.00)   3:40.01 (1:25.74)
            3:40.01 ( )                    
  5 Alicia Martino   18 H&G-SA            5:36.57    4:53.42          6  
    r:+0.97  28.91      1:02.50 (33.59)
        1:38.86 (36.36)     2:18.12 (39.26)
        2:58.23 (40.11)     3:36.86 (38.63)
        4:15.62 (38.76)     4:53.42 (37.80)
 
 Event 33  Male 1 & Over 200 SC Metre Freestyle Multi-Class
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Bradley Bettens  24 H&G-SA            2:47.46    2:54.09          9.5
    r:+0.87  17.41        37.68 (20.27)
          59.19 (21.51)     1:21.79 (22.60)
        1:45.10 (23.31)     2:08.90 (23.80)
        2:32.64 (23.74)     2:54.09 (21.45)
  2 Hudson Whitaker  11 MARI-SA           3:06.62    2:56.45          7.5
    r:+0.94  19.10        40.12 (21.02)
        1:02.44 (22.32)     1:25.68 (23.24)
        1:48.27 (22.59)     2:11.61 (23.34)
        2:33.92 (22.31)     2:56.45 (22.53)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 33                 
 
  1. Norwood                          2578   2. Marion                           2034
  3. Playford Aquatic                  679   4. Starplex                        408.5
  5. Western Aquatic                 382.5   6. Henley & Grange                   375
  7. Burnside                          354   8. Fleurieu                          231
  9. Tea Tree Gully                  202.5  10. Silver City                       185
 11. Kew                               178  12. Bayside                         155.5
 13. West Coast                      116.5  14. Pba Pirhanas                      104
 15. Novocastrian                       98  16. South Coast                        95
 17. Onkaparinga                        86  18. Doncaster-Templestowe            82.5
 19. Unattached                         79  20. Central Aquatic                    71
 21. Unley                              68  22. Broken Hill Aquatic                59
 23. Mountain Pool                      51  24. Southside Penrhos Wesley           50
 24. Adelaide                           50  26. Clovercrest                        43
 27. Hobart Aquatic                     34  28. Mallee                             13
 29. Whyalla                            12  29. Lilydale                           12
 31. Strathalbyn                        11  32. Dorrigo                             6
 33. Blue Lake Y                         3  34. Broome Barracudas                   2
 34. Berri                               2