SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:57 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 42  Female 1 & Over 50 SC Metre Freestyle Multi-Class
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Jade Calverley   17 WCO-SA              43.09      44.89         10  
    r:+0.71  22.17        44.89 (22.72)
  2 Ebony Prelc S9   18 NWD-SA              37.11      36.36          9  
    r:+0.99  18.01        36.36 (18.35)
  3 Sophie Pontifex  13 NWD-SA              41.54      40.67          8  
    r:+0.95  20.26        40.67 (20.41)
  4 Brooke Simpson   11 WEAQ-SA             43.07      45.30          7  
    r:+0.94  20.35        45.30 (24.95)
  5 Ellie McInerney  14 WCO-SA              47.89      52.72          6  
    r:+0.96  25.48        52.72 (27.24)
  6 Zara Taylor S14  20 STR-SA              47.96      46.40          5  
             23.00        46.40 (23.40)
  9 Alicia Martino   18 H&G-SA              57.81      58.65          2  
             27.97        58.65 (30.68)
 -- Angela Flemming  48 UNAS-SA                NT     X39.56        
    r:+0.95  18.70        39.56 (20.86)
 
 Event 42  Male 1 & Over 50 SC Metre Freestyle Multi-Class
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Bradley Bettens  24 H&G-SA              29.93      31.25         10  
    r:+0.85  15.60        31.25 (15.65)
  2 Hudson Whitaker  11 MARI-SA             39.16      39.62          9  
    r:+0.94  18.90        39.62 (20.72)
 -- Sam Morley S10    9 UNAS-SA                NT     X40.24        
    r:+0.70  18.98        40.24 (21.26)
 -- Trent Deacon S1  37 UNAS-SA                NT     X48.35        
    r:+0.64  22.15        48.35 (26.20)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 42                 
 
  1. Norwood                          3236   2. Marion                           2485
  3. Playford Aquatic                827.5   4. Western Aquatic                   493
  5. Starplex                        489.5   6. Henley & Grange                   474
  7. Burnside                          431   8. Fleurieu                        303.5
  9. Tea Tree Gully                  273.5  10. Kew                             231.5
 11. Silver City                       225  12. Bayside                         168.5
 13. West Coast                      158.5  14. Pba Pirhanas                      131
 15. Novocastrian                      118  16. South Coast                     113.5
 17. Doncaster-Templestowe           106.5  18. Unattached                        103
 19. Onkaparinga                        95  20. Central Aquatic                  94.5
 21. Unley                              87  22. Southside Penrhos Wesley         76.5
 23. Broken Hill Aquatic                71  24. Adelaide                           61
 25. Mountain Pool                      56  26. Clovercrest                        53
 27. Hobart Aquatic                     46  28. Whyalla                          19.5
 29. Strathalbyn                        16  30. Mallee                             13
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2