SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 45  Female 1 & Over 100 SC Metre IM Multi-Class
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Ellie McInerney  14 WCO-SA            2:39.31    2:24.34         10  
    r:+0.93  36.00      1:09.14 (33.14)
        1:52.88 (43.74)     2:24.34 (31.46)
  2 Brooke Simpson   11 WEAQ-SA           1:52.71    1:56.35          9  
    r:+0.96  22.91        50.28 (27.37)
        1:28.34 (38.06)     1:56.35 (28.01)
 -- Angela Flemming  48 UNAS-SA                NT   X1:45.00        
             20.17        49.08 (28.91)
        1:20.88 (31.80)     1:45.00 (24.12)
 -- Sophie Pontifex  13 NWD-SA            1:59.64         DQ        
    r:+0.97  26.09        53.84 (27.75)
        1:28.76 (34.92)          DQ (23.07)
 -- Ebony Prelc SM9  18 NWD-SA                 NT        XNS        
 
 Event 45  Male 1 & Over 100 SC Metre IM Multi-Class
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Bradley Bettens  24 H&G-SA            1:30.96    1:27.80         10  
    r:+0.90  15.91        38.10 (22.19)
        1:07.96 (29.86)     1:27.80 (19.84)
  2 Hudson Whitaker  11 MARI-SA           1:58.39    1:41.44          9  
    r:+0.87  21.99        47.05 (25.06)
        1:18.98 (31.93)     1:41.44 (22.46)
 -- Sam Morley SM10   9 UNAS-SA                NT   X2:05.78        
    r:+0.85  29.75        59.56 (29.81)
        1:42.33 (42.77)     2:05.78 (23.45)
 -- Trent Deacon SM  37 UNAS-SA                NT   X2:53.42        
             27.94    2:41.43 (2:13.49)
            1:59.18 ( )     2:53.42 (54.24)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 45                 
 
  1. Norwood                          3297   2. Marion                           2543
  3. Playford Aquatic                840.5   4. Western Aquatic                   523
  5. Starplex                        495.5   6. Henley & Grange                   484
  7. Burnside                          436   8. Fleurieu                        321.5
  9. Tea Tree Gully                  275.5  10. Kew                             247.5
 11. Silver City                       225  12. Bayside                         168.5
 12. West Coast                      168.5  14. Pba Pirhanas                      131
 15. Novocastrian                      118  16. South Coast                     113.5
 17. Doncaster-Templestowe           112.5  18. Unattached                        112
 19. Onkaparinga                        95  20. Central Aquatic                  94.5
 21. Unley                              87  22. Southside Penrhos Wesley         76.5
 23. Broken Hill Aquatic                71  24. Adelaide                           61
 25. Clovercrest                        57  26. Mountain Pool                      56
 27. Hobart Aquatic                     46  28. Whyalla                          19.5
 29. Strathalbyn                        16  30. Mallee                             13
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2