SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 48  Female 1 & Over 50 SC Metre Backstroke Multi-Class
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Ebony Prelc S9   18 NWD-SA              40.91      39.99         10  
    r:+0.84  19.95        39.99 (20.04)
  2 Sophie Pontifex  13 NWD-SA              53.68      53.90          9  
    r:+0.94  26.15        53.90 (27.75)
  3 Brooke Simpson   11 WEAQ-SA             50.55      50.56          8  
         r:+0.72                       
  4 Ellie McInerney  14 WCO-SA              58.33    1:00.16          7  
    r:+0.37  28.80      1:00.16 (31.36)
  5 Zara Taylor S14  20 STR-SA              59.06    1:02.15          6  
    r:+0.77  30.88      1:02.15 (31.27)
  6 Alicia Martino   18 H&G-SA            1:13.46    1:14.88          5  
    r:+0.72  32.97      1:14.88 (41.91)
 -- Angela Flemming  48 UNAS-SA                NT     X51.69        
    r:+0.78  24.38        51.69 (27.31)
 -- Jade Calverley   17 WCO-SA              59.09        SCR        
 
 Event 48  Male 1 & Over 50 SC Metre Backstroke Multi-Class
=========================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Bradley Bettens  24 H&G-SA              36.19      36.20         10  
         r:+0.63                       
  2 Hudson Whitaker  11 MARI-SA             44.78      45.67          9  
    r:+0.85  22.89        45.67 (22.78)
 -- Sam Morley S10    9 UNAS-SA                NT     X54.30        
    r:+0.67  26.60        54.30 (27.70)
 -- Trent Deacon S1  37 UNAS-SA                NT        XDQ        
    r:+0.89  27.84           DQ (32.84)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 48                 
 
  1. Norwood                          3583   2. Marion                           2718
  3. Playford Aquatic                908.5   4. Western Aquatic                   553
  5. Starplex                        532.5   6. Henley & Grange                   532
  7. Burnside                          482   8. Fleurieu                        328.5
  9. Tea Tree Gully                  291.5  10. Kew                             265.5
 11. Silver City                       240  12. West Coast                      175.5
 13. Bayside                         168.5  14. Pba Pirhanas                      139
 15. Novocastrian                      127  16. Doncaster-Templestowe           119.5
 17. South Coast                     117.5  18. Unattached                        112
 19. Onkaparinga                       102  20. Central Aquatic                  99.5
 21. Unley                              87  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Broken Hill Aquatic                71  23. Adelaide                           71
 25. Mountain Pool                      61  26. Clovercrest                        59
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2