SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 54  Male 12 & Under 4x50 SC Metre Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 NWD-SA  'A'                   2:17.76    2:11.39         20  
     1) Max Twelftree 12              2) r:0.35 Lucas Bradley 12      
     3) r:0.13 Fergus McLachlan 12    4) r:0.31 Jake Nesbitt 11       
    r:+0.62  17.65        35.92 (35.92)
          52.93 (17.01)     1:13.18 (37.26)
        1:26.27 (13.09)     1:42.18 (29.00)
        1:55.79 (13.61)     2:11.39 (29.21)
  2 MARI-SA  'A'                  2:17.39    2:12.92         18  
     1) Adam Holland 11               2) r:0.73 Matthew Pearce 12     
     3) r:0.54 Kyan Percevault 12     4) r:0.60 Harvey Luscombe 12    
    r:+0.60  16.61        34.15 (34.15)
          51.68 (17.53)     1:11.63 (37.48)
        1:26.41 (14.78)     1:44.11 (32.48)
        1:57.85 (13.74)     2:12.92 (28.81)
  3 MARI-SA  'B'                  2:33.78    2:20.43        
     1) Alexander Thomas 12           2) r:0.22 Harry Butler (V) 12   
     3) r:0.45 Kallen Kernot 11       4) r:0.38 Leon Ong 12           
    r:+0.68  16.60        33.97 (33.97)
          51.90 (17.93)     1:14.01 (40.04)
        1:30.54 (16.53)     1:50.73 (36.72)
        2:04.20 (13.47)     2:20.43 (29.70)
  4 NWD-SA  'B'                   2:32.04    2:22.56        
     1) Jack Reinhardt 12             2) r:0.14 Mattias Lemerande 11  
     3) r:0.49 Thomas McLeod 12       4) r:0.43 Noah Caton 12         
    r:+0.56  17.25        35.57 (35.57)
          54.62 (19.05)     1:16.74 (41.17)
        1:32.40 (15.66)     1:50.99 (34.25)
        2:05.91 (14.92)     2:22.56 (31.57)
  5 WEAQ-SA  'A'                  2:28.31    2:22.95         16  
     1) Will Larven 12                2) r:0.38 Finn Downie 12        
     3) r:0.17 Brodie McLean 12       4) r:0.53 Lucas Piscioneri 12   
    r:+0.55  20.29        40.26 (40.26)
          58.15 (17.89)     1:19.25 (38.99)
        1:34.55 (15.30)     1:52.77 (33.52)
        2:07.44 (14.67)     2:22.95 (30.18)
  6 H&G-SA  'A'                   2:32.88    2:30.00         14  
     1) Brendan Ho 11                 2) r:0.58 Eric Liao 12          
     3) r:-0.01 Rei Tanaka 10         4) r:0.53 Oliver Varney 12      
    r:+0.65  19.18        38.80 (38.80)
        1:00.00 (21.20)     1:22.61 (43.81)
        1:39.70 (17.09)     1:58.40 (35.79)
        2:13.71 (15.31)     2:30.00 (31.60)
  7 FLO-SA  'A'                        NT    2:34.02         12  
     1) Hayden Davis 12               2) r:0.45 Axel Cunningham 11    
     3) r:0.50 Alexander Wiggett 10   4) Cooper Warren 11             
    r:+0.63  18.48        37.80 (37.80)
          59.86 (22.06)     1:24.14 (46.34)
        1:40.76 (16.62)     1:52.32 (28.18)
        2:16.62 (24.30)     2:34.02 (41.70)
  8 MARI-SA  'C'                  2:30.89    2:34.14        
     1) Clancy Luscombe 10            2) r:0.50 Billy Barton 11       
     3) r:0.51 Mackenzie Stock 11     4) r:0.42 Bailey Giles 12       
    r:+0.69  18.29        37.43 (37.43)
          58.35 (20.92)     1:23.34 (45.91)
        1:40.30 (16.96)     2:02.36 (39.02)
        2:17.37 (15.01)     2:34.14 (31.78)
  9 STP-SA  'A'                   2:48.16    2:37.91         10  
     1) James Stubbings 11            2) r:0.47 Tom Kelly 12          
     3) r:0.14 Myles Brown 12         4) r:0.51 Aiden Horner 11       
    r:+0.58  20.06        40.48 (40.48)
        1:00.46 (19.98)     1:24.35 (43.87)
        1:41.70 (17.35)     2:03.02 (38.67)
        2:19.55 (16.53)     2:37.91 (34.89)
 10 PAC-SA  'A'                   2:47.61    2:38.21          8  
     1) Matthew Waligora 9            2) r:0.65 Jack Ormerod 12       
     3) r:0.67 Harry Pannell 11       4) r:0.83 Joseph Builder 12     
    r:+0.59  23.06        47.49 (47.49)
        1:04.28 (16.79)     1:24.69 (37.20)
        1:41.80 (17.11)     2:03.05 (38.36)
        2:19.93 (16.88)     2:38.21 (35.16)
 11 BS-SA  'A'                         NT    2:42.02          6  
     1) Keenan Gray 11                2) r:0.38 John Napier 11        
     3) r:0.53 Oliver Atherton 11     4) r:0.55 Zac Guth 10           
    r:+0.71  20.18        40.77 (40.77)
        1:02.86 (22.09)     1:30.01 (49.24)
        1:46.78 (16.77)     2:08.60 (38.59)
        2:24.49 (15.89)     2:42.02 (33.42)
 12 NWD-SA  'C'                   2:50.19    2:55.62        
     1) Jordan Follett 11             2) r:0.57 Nicholas Clayton 10   
     3) r:0.45 Bowen Zhang 9          4) r:0.35 Sam Bush 12           
    r:+0.70  19.67        40.77 (40.77)
        1:03.95 (23.18)     1:31.00 (50.23)
        1:50.09 (19.09)     2:15.87 (44.87)
        2:34.48 (18.61)     2:55.62 (39.75)
 13 H&G-SA  'B'                        NT    2:59.57        
     1) Harrison Smith 9              2) r:0.26 Joseph Fusco 11       
     3) r:0.61 Clayton Ho 9           4) r:0.33 Daniel Vu 11          
    r:+0.67  24.32        50.15 (50.15)
        1:11.19 (21.04)     1:36.26 (46.11)
        1:54.17 (17.91)     2:15.93 (39.67)
        2:35.37 (19.44)     2:59.57 (43.64)
 14 NWD-SA  'D'                   3:11.39    3:06.52        
     1) Max Bush 10                   2) r:0.72 Jed van de Loo 10     
     3) r:0.67 Oscar Rice 11          4) r:0.65 Ethan Leung 9         
    r:+0.67  20.96        44.33 (44.33)
        1:11.30 (26.97)     1:42.88 (58.55)
        2:02.56 (19.68)     2:26.47 (43.59)
        2:45.49 (19.02)     3:06.52 (40.05)
 15 SOC-SA  'B'                   3:13.35    3:08.80          4  
     1) Lewis Paton 9                 2) r:0.29 Jack Smale 11         
     3) r:0.60 Ethan Wilson 11        4) r:0.73 Angus Hincksman 10    
    r:+0.71  23.87        49.11 (49.11)
        1:13.59 (24.48)     1:42.66 (53.55)
        2:02.30 (19.64)     2:28.71 (46.05)
        2:47.62 (18.91)     3:08.80 (40.09)
 16 NWD-SA  'E'                   3:28.47    3:19.45        
     1) Charlie Twelftree 10          2) r:0.35 Peter Zhang 8         
     3) r:0.34 Fergus Keighran 9      4) r:0.60 Hugh Caton 9          
    r:+0.73  24.88        50.19 (50.19)
        1:17.01 (26.82)     1:49.45 (59.26)
        2:09.63 (20.18)     2:35.57 (46.12)
        2:56.55 (20.98)     3:19.45 (43.88)
 17 TTG-SA  'A'                   3:31.08    3:19.79          2  
     1) Corey Schultz 10              2) r:0.54 Oscar Dunn 10         
     3) r:0.73 Marshall Nitschke 10   4) r:0.70 Zack Piercey 9        
    r:+0.60  22.60        45.95 (45.95)
        1:14.40 (28.45)     1:43.35 (57.40)
        2:08.54 (25.19)     2:40.26 (56.91)
        2:59.34 (19.08)     3:19.79 (39.53)
 -- STP-SA  'B'                   3:18.07         DQ        
     1) Tannah Dohnt 11               2) Matthew Ryan 12              
     3) r:-0.09 Bradley Butler 11     4) r:0.64 Samuel Childs 12      
             24.27        54.03 (54.03)
        1:10.05 (16.02)     1:34.62 (40.59)
        1:56.31 (21.69)     2:24.36 (49.74)
        2:44.77 (20.41)          DQ (44.46)
 -- SOC-SA  'A'                   2:46.77         DQ        
     1) Liam Kuchel 10                2) r:0.67 Maguire Reid 11       
     3) r:0.68 Remy Deroussent 11     4) r:0.72 Rory Phillips 12      
    r:+0.62  20.09        42.29 (42.29)
        1:02.01 (19.72)     1:25.42 (43.13)
        1:44.75 (19.33)     2:05.08 (39.66)
        2:22.29 (17.21)          DQ (36.38)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 54                      
 
  1. Norwood                          3699   2. Marion                           2825
  3. Playford Aquatic                983.5   4. Western Aquatic                   626
  5. Starplex                        576.5   6. Henley & Grange                   575
  7. Burnside                          541   8. Fleurieu                        344.5
  9. Tea Tree Gully                  301.5  10. Kew                             271.5
 11. Silver City                       240  12. Pba Pirhanas                      179
 13. West Coast                      175.5  14. Bayside                         168.5
 15. Novocastrian                      127  16. South Coast                     121.5
 17. Unattached                        121  18. Doncaster-Templestowe           119.5
 19. Onkaparinga                       102  20. Central Aquatic                  99.5
 21. Unley                              94  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Broken Hill Aquatic                71  23. Adelaide                           71
 25. Mountain Pool                      61  26. Clovercrest                        59
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2