SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 55  Male 14 & Under 4x50 SC Metre Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 MARI-SA  'A'                  2:03.56    1:59.73         20  
     1) Josh Thomas 14                2) r:0.79 Fletcher Luscombe 14  
     3) r:0.45 Thomas Lightfoot 13    4) r:0.33 Noah Gladdy 14        
    r:+0.57  13.97        28.02 (28.02)
          44.12 (16.10)     1:02.19 (34.17)
        1:15.96 (13.77)     1:32.60 (30.41)
        1:45.56 (12.96)     1:59.73 (27.13)
  2 NWD-SA  'A'                   2:09.59    2:03.27         18  
     1) Isaac Keighran 13             2) r:0.02 James Perrotta 14     
     3) r:0.40 Charlie White 14       4) r:0.62 Jake Bastian 14       
    r:+0.56  16.23        33.49 (33.49)
          49.57 (16.08)     1:08.86 (35.37)
        1:22.28 (13.42)     1:38.35 (29.49)
        1:50.65 (12.30)     2:03.27 (24.92)
  3 PAC-SA  'A'                   2:08.20    2:03.87         16  
     1) Matthew Ekins 14              2) r:0.59 Ethan Kennedy 14      
     3) r:0.33 Declan Gillard-rtin 14 4) r:0.52 Jackson Docherty 14   
    r:+0.68  16.03        32.40 (32.40)
          48.19 (15.79)     1:06.57 (34.17)
        1:20.91 (14.34)     1:37.57 (31.00)
        1:50.35 (12.78)     2:03.87 (26.30)
  4 WEAQ-SA  'A'                  2:15.36    2:08.43         14  
     1) Brandon Riley 13              2) r:0.59 Jack Jackson 14       
     3) r:0.47 Myles Watkinson 13     4) r:0.42 Frank Martin 14       
    r:+0.60  14.46        29.19 (29.19)
          47.79 (18.60)     1:09.05 (39.86)
        1:22.97 (13.92)     1:39.82 (30.77)
        1:53.50 (13.68)     2:08.43 (28.61)
  5 STP-SA  'A'                   2:16.49    2:09.20         12  
     1) Nathan Highet 14              2) r:-0.25 Hayden Melnik 14     
     3) r:0.14 Monty Kemsley 13       4) r:0.32 Coen Mobbs 13         
    r:+0.67  16.06        33.18 (33.18)
          48.71 (15.53)     1:08.16 (34.98)
        1:22.14 (13.98)     1:39.56 (31.40)
        1:53.50 (13.94)     2:09.20 (29.64)
  6 MARI-SA  'B'                  2:14.88    2:09.34        
     1) Joshua Martin 13              2) r:0.35 Ruben Gear 13         
     3) r:0.48 Jacob Gohl 13          4) r:0.24 Max Rowntree 14       
    r:+0.66  16.46        33.35 (33.35)
          49.44 (16.09)     1:08.61 (35.26)
        1:22.89 (14.28)     1:40.47 (31.86)
        1:54.21 (13.74)     2:09.34 (28.87)
  7 TTG-SA  'A'                   2:14.14    2:11.18         10  
     1) Freddie Piercey 14            2) r:0.36 Clinton Nitschke 14   
     3) r:0.21 Nicholas McCarthy 14   4) r:0.39 Jake Wachtel 14       
    r:+0.64  16.93        34.11 (34.11)
          50.41 (16.30)     1:10.27 (36.16)
        1:24.82 (14.55)     1:43.13 (32.86)
        1:56.39 (13.26)     2:11.18 (28.05)
  8 PAC-SA  'B'                   2:17.27    2:16.15        
     1) Riley Duell 14                2) r:0.59 Brett Linton 14       
     3) r:0.31 Lochlain Young 13      4) r:0.03 Dillion Christian 13  
    r:+0.72  18.33        36.75 (36.75)
          53.98 (17.23)     1:14.42 (37.67)
        1:29.15 (14.73)     1:47.53 (33.11)
        2:01.22 (13.69)     2:16.15 (28.62)
  9 NWD-SA  'B'                   2:27.21    2:23.03        
     1) Ethan Gay 14                  2) r:0.52 William Gaertner 13   
     3) r:0.58 Thomas Gaertner 13     4) r:0.44 Jamie Taylor 13       
    r:+0.51  18.93        38.29 (38.29)
          56.14 (17.85)     1:17.48 (39.19)
        1:33.58 (16.10)     1:53.86 (36.38)
        2:07.81 (13.95)     2:23.03 (29.17)
 10 MP-SA  'A'                         NT    2:25.36          8  
     1) Alex Jones 13                 2) r:0.48 Jonathan Richards 14  
     3) r:0.43 Walter Richards 14     4) r:0.62 Mitchell Richards 14  
                          35.39 (35.39)
          53.07 (17.68)     1:14.63 (39.24)
        1:30.11 (15.48)     1:49.13 (34.50)
        2:06.61 (17.48)     2:25.36 (36.23)
 11 ADL-SA  'A'                   2:31.74    2:26.78          6  
     1) Fletcher Turale 13            2) r:0.55 Blake Bennetts 12     
     3) r:0.33 Max Jenkinson 12       4) r:0.49 Luke Kernahan 13      
    r:+0.62  17.30        35.60 (35.60)
          53.56 (17.96)     1:15.11 (39.51)
        1:32.50 (17.39)     1:54.84 (39.73)
        2:09.91 (15.07)     2:26.78 (31.94)
 12 TTG-SA  'B'                   2:51.03    2:38.63        
     1) Patrick Macie 12              2) r:0.50 Darcy McDonald 13     
     3) r:0.54 Max Tyler 13           4) r:0.58 Declan McGlashan 11   
    r:+0.74  16.75        35.33 (35.33)
          54.83 (19.50)     1:18.37 (43.04)
        1:34.18 (15.81)     1:53.86 (35.49)
        2:15.48 (21.62)     2:38.63 (44.77)
 -- FLO-SA  'A'                   2:25.12         DQ        
     1) Benjamin Shore 14             2) r:0.57 Alexander Gettie 14   
     3) r:0.47 Jed Donaghey 14        4) r:0.44 Xabian Cederblad 14   
    r:+0.66  17.32        35.38 (35.38)
          57.01 (21.63)     1:22.68 (47.30)
        1:36.57 (13.89)     1:52.84 (30.16)
        2:06.45 (13.61)          DQ (28.00)
 -- SOC-SA  'A'                   2:22.40         DQ        
     1) Dylan Lloyd 14                2) r:0.40 Damien Cunningham 14  
     3) r:0.44 Angus Mackay 14        4) r:0.17 Cooper Bristow 14     
    r:+0.72  18.29        37.79 (37.79)
          53.90 (16.11)     1:13.80 (36.01)
        1:29.58 (15.78)     1:48.84 (35.04)
        2:02.91 (14.07)          DQ (30.47)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 55                      
 
  1. Norwood                          3717   2. Marion                           2845
  3. Playford Aquatic                999.5   4. Western Aquatic                   640
  5. Starplex                        588.5   6. Henley & Grange                   575
  7. Burnside                          541   8. Fleurieu                        344.5
  9. Tea Tree Gully                  311.5  10. Kew                             271.5
 11. Silver City                       240  12. Pba Pirhanas                      179
 13. West Coast                      175.5  14. Bayside                         168.5
 15. Novocastrian                      127  16. South Coast                     121.5
 17. Unattached                        121  18. Doncaster-Templestowe           119.5
 19. Onkaparinga                       102  20. Central Aquatic                  99.5
 21. Unley                              94  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Adelaide                           77  24. Broken Hill Aquatic                71
 25. Mountain Pool                      69  26. Clovercrest                        59
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2