SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 56  Male 16 & Under 4x50 SC Metre Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 NWD-SA  'A'                   1:50.70    1:46.66         20  
     1) Connor Kioussis 15            2) r:0.23 Alexander van d Loo 16
     3) r:0.18 Mitchell Follett 15    4) r:0.24 Jack Kroker 15        
    r:+0.60  13.65        27.74 (27.74)
          41.14 (13.40)       57.25 (29.51)
        1:08.58 (11.33)     1:22.62 (25.37)
        1:33.76 (11.14)     1:46.66 (24.04)
  2 STP-SA  'A'                   1:53.27    1:49.28         18  
     1) Jacob Desmond 16              2) r:0.08 Joshua Ryan 15        
     3) r:0.46 Luke Quinlan 16        4) r:0.17 Jesse Stone 16        
    r:+0.62  13.20        26.61 (26.61)
          40.55 (13.94)       57.50 (30.89)
        1:09.72 (12.22)     1:24.26 (26.76)
        1:36.04 (11.78)     1:49.28 (25.02)
  3 MARI-SA  'A'                  1:52.17    1:49.79         16  
     1) Jackson Pike 16               2) r:0.48 Lachlan Merchant 15   
     3) r:0.50 Benjamin Rocca 16      4) r:0.25 Dylan Harper 16       
    r:+0.63  13.69        27.64 (27.64)
          41.89 (14.25)       59.01 (31.37)
        1:11.08 (12.07)     1:25.54 (26.53)
        1:37.06 (11.52)     1:49.79 (24.25)
  4 NWD-SA  'B'                   1:49.41    1:54.80        
     1) Zac Villis 15                 2) r:0.35 Liam Bekric 15        
     3) r:0.26 Dillon Crouch 16       4) r:0.56 Mitchell Williams 16  
    r:+0.62  14.25        28.82 (28.82)
          42.99 (14.17)       59.90 (31.08)
        1:12.71 (12.81)     1:28.73 (28.83)
        1:41.35 (12.62)     1:54.80 (26.07)
  5 MARI-SA  'B'                  1:58.51    1:57.21        
     1) Thomas Excell 15              2) r:0.10 Joshua Giles 15       
     3) r:0.23 Riley Kernot 15        4) r:0.63 Lochlann Spinner 15   
    r:+0.62  14.37        29.17 (29.17)
          43.57 (14.40)     1:01.62 (32.45)
        1:15.15 (13.53)     1:31.10 (29.48)
        1:43.62 (12.52)     1:57.21 (26.11)
  6 PAC-SA  'A'                   2:00.98    1:59.86         14  
     1) Jesse Lattin 15               2) r:0.34 Bradley Grimes 15     
     3) r:0.35 Cameron Seyfang 15     4) r:0.18 Alex Smethurst 16     
    r:+0.63  15.22        30.78 (30.78)
          46.57 (15.79)     1:04.75 (33.97)
        1:17.61 (12.86)     1:33.04 (28.29)
        1:45.62 (12.58)     1:59.86 (26.82)
  7 SOC-SA  'A'                   2:08.87    2:04.47         12  
     1) Thomas Davie 16               2) r:0.48 Ryan Emslie 16        
     3) r:0.62 Tomas Parker 14        4) r:0.28 Taj Ward 15           
    r:+0.63  14.66        29.35 (29.35)
          45.36 (16.01)     1:04.14 (34.79)
        1:18.95 (14.81)     1:35.87 (31.73)
        2:04.47 (28.60)                    
  8 STP-SA  'B'                   2:08.54    2:05.93        
     1) Harry Hall 16                 2) r:-0.03 Riley Hayford 15     
     3) r:-0.01 Jack Peters 16        4) r:0.40 Thomas Sherratt 15    
    r:+0.64  17.28        34.97 (34.97)
          51.50 (16.53)     1:11.22 (36.25)
        1:23.43 (12.21)     1:39.14 (27.92)
        1:51.99 (12.85)     2:05.93 (26.79)
  9 BS-SA  'A'                         NT    2:07.55         10  
     1) Jack Myers 15                 2) r:0.55 Rui Lau 15            
     3) r:0.46 Oliver Edwards 14      4) r:0.34 Samuel Atherton 14    
    r:+0.64  16.68        33.93 (33.93)
          49.42 (15.49)     1:08.08 (34.15)
        1:22.74 (14.66)     1:40.52 (32.44)
        1:53.59 (13.07)     2:07.55 (27.03)
 10 WEAQ-SA  'A'                       NT    2:08.44          8  
     1) Aidan Lock 15                 2) r:0.45 Joseph Semmens 16     
     3) r:0.51 Danny Humphrey 16      4) r:0.40 Connor Tunbridge 14   
    r:+0.64  15.22        30.97 (30.97)
          47.69 (16.72)     1:08.54 (37.57)
        1:22.11 (13.57)     1:38.90 (30.36)
        1:52.94 (14.04)     2:08.44 (29.54)
 11 H&G-SA  'A'                        NT    2:14.15          6  
     1) Victor Liu 14                 2) r:0.21 Lee Askin 14          
     3) r:0.64 Jacob Wu 16            4) r:0.58 Cameron Varney 14     
    r:+0.84  16.45        33.39 (33.39)
          50.00 (16.61)     1:10.18 (36.79)
        1:24.37 (14.19)     1:41.49 (31.31)
        1:56.68 (15.19)     2:14.15 (32.66)
 12 PBAP-SA  'A'                       NT    2:32.91          4  
     1) Daniel Hogan 16               2) r:0.49 Stuart Mesecke 14     
     3) r:0.41 Lachlan Washington 10  4) r:0.52 Henry Jenkin 13       
    r:+0.68  16.63        35.29 (35.29)
          52.58 (17.29)     1:14.65 (39.36)
        1:34.16 (19.51)     1:59.02 (44.37)
        2:14.71 (15.69)     2:32.91 (33.89)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 56                      
 
  1. Norwood                          3737   2. Marion                           2861
  3. Playford Aquatic               1013.5   4. Western Aquatic                   648
  5. Starplex                        606.5   6. Henley & Grange                   581
  7. Burnside                          551   8. Fleurieu                        344.5
  9. Tea Tree Gully                  311.5  10. Kew                             271.5
 11. Silver City                       240  12. Pba Pirhanas                      183
 13. West Coast                      175.5  14. Bayside                         168.5
 15. South Coast                     133.5  16. Novocastrian                      127
 17. Unattached                        121  18. Doncaster-Templestowe           119.5
 19. Onkaparinga                       102  20. Central Aquatic                  99.5
 21. Unley                              94  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Adelaide                           77  24. Broken Hill Aquatic                71
 25. Mountain Pool                      69  26. Clovercrest                        59
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2