SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 57  Male 18 & Under 4x50 SC Metre Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 NWD-SA  'A'                   1:49.19    1:47.91         20  
     1) Matt Reinhardt 18             2) r:0.20 Harrison Watkins 18   
     3) r:0.27 Connor Walding 15      4) r:0.44 Jack LU 17            
    r:+0.58  13.20        26.84 (26.84)
          40.31 (13.47)       56.27 (29.43)
        1:09.04 (12.77)     1:23.98 (27.71)
        1:35.36 (11.38)     1:47.91 (23.93)
  2 MARI-SA  'A'                  1:52.66    1:50.96         18  
     1) Cooper Heath 17               2) r:0.34 Peter Dalkos 16       
     3) r:0.45 Brandon Hope 18        4) r:0.39 Thomas Noblett 18     
    r:+0.64  14.00        28.56 (28.56)
          42.37 (13.81)       59.13 (30.57)
        1:11.42 (12.29)     1:25.95 (26.82)
        1:37.98 (12.03)     1:50.96 (25.01)
  3 PAC-SA  'A'                   2:00.64    2:02.20         16  
     1) Minh-Tam Tang 14              2) r:0.27 Jordan Grimes 18      
     3) r:0.27 Brodie Duell 16        4) r:0.54 Greenland Yu 17       
         r:+0.68          33.92 (33.92)
          47.55 (13.63)     1:04.50 (30.58)
        1:18.21 (13.71)     1:34.83 (30.33)
        1:48.06 (13.23)     2:02.20 (27.37)
  4 WEAQ-SA  'A'                  2:12.06    2:03.52         14  
     1) Declan Lethbridge 14          2) r:0.41 Kyle Thomas 18        
     3) r:0.62 Luke Zille 18          4) r:0.58 Nicholas Schulz 17    
    r:+0.87  17.21        34.88 (34.88)
          51.37 (16.49)     1:11.03 (36.15)
        1:23.27 (12.24)     1:37.44 (26.41)
        1:50.15 (12.71)     2:03.52 (26.08)
  5 PBAP-SA  'A'                  2:05.91    2:04.54         12  
     1) Henry Lambert 18              2) r:0.50 Maxwell Lambert 15    
     3) r:0.50 Lachlan Clarke 16      4) r:0.33 Mason Jones 16        
    r:+0.63  15.67        31.40 (31.40)
          48.29 (16.89)     1:08.90 (37.50)
        1:21.98 (13.08)     1:37.64 (28.74)
        1:50.64 (13.00)     2:04.54 (26.90)
  6 TTG-SA  'A'                   2:09.60    2:07.87         10  
     1) Harrison Bagley 17            2) r:0.03 Lawson Nitschke 16    
     3) r:0.61 Jackson Dunn 15        4) r:0.48 Ryan Schultz 17       
    r:+0.66  16.94        34.02 (34.02)
          48.53 (14.51)     1:06.50 (32.48)
        1:21.38 (14.88)     1:39.77 (33.27)
        1:53.23 (13.46)     2:07.87 (28.10)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 57                      
 
  1. Norwood                          3757   2. Marion                           2879
  3. Playford Aquatic               1029.5   4. Western Aquatic                   662
  5. Starplex                        606.5   6. Henley & Grange                   581
  7. Burnside                          551   8. Fleurieu                        344.5
  9. Tea Tree Gully                  321.5  10. Kew                             271.5
 11. Silver City                       240  12. Pba Pirhanas                      195
 13. West Coast                      175.5  14. Bayside                         168.5
 15. South Coast                     133.5  16. Novocastrian                      127
 17. Unattached                        121  18. Doncaster-Templestowe           119.5
 19. Onkaparinga                       102  20. Central Aquatic                  99.5
 21. Unley                              94  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Adelaide                           77  24. Broken Hill Aquatic                71
 25. Mountain Pool                      69  26. Clovercrest                        59
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2