SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 64  Male 4x50 SC Metre Medley Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 MARI-SA  'A'                  1:43.22    1:42.22         20  
     1) Hayden Lewis 21               2) r:0.19 Ben Edmonds 24        
     3) r:0.29 Grant Muller 19        4) r:0.13 Andrew Abood 26       
    r:+0.60  12.84        25.63 (25.63)
          38.99 (13.36)       54.87 (29.24)
        1:06.08 (11.21)     1:19.93 (25.06)
        1:30.13 (10.20)     1:42.22 (22.29)
  2 NWD-SA  'A'                   1:45.19    1:44.83         18  
     1) Matt Reinhardt 18             2) r:0.07 Isaac Johnson 19      
     3) r:0.33 Joshua Smith 19        4) r:0.20 Alexander van d Loo 16
    r:+0.60  13.42        26.89 (26.89)
          40.02 (13.13)       55.69 (28.80)
        1:06.93 (11.24)     1:20.57 (24.88)
        1:32.00 (11.43)     1:44.83 (24.26)
  3 STP-SA  'A'                   1:47.43    1:45.35         16  
     1) Jacob Desmond 16              2) r:0.24 James McKechnie 21    
     3) r:0.30 Alex Palmer 23         4) r:0.28 Jesse Stone 16        
    r:+0.59  13.28        26.87 (26.87)
          39.07 (12.20)       53.96 (27.09)
        1:05.90 (11.94)     1:20.12 (26.16)
        1:32.20 (12.08)     1:45.35 (25.23)
  4 MARI-SA  'B'                  1:49.01    1:46.61        
     1) Rian Pate 19                  2) r:0.04 Chris Deegan 20       
     3) r:0.19 Ethan Owens 19         4) r:0.16 Paul Elson 20         
    r:+0.60  13.10        30.60 (30.60)
           40.28 (9.68)       57.16 (26.56)
        1:09.45 (12.29)     1:24.04 (26.88)
        1:34.83 (10.79)     1:46.61 (22.57)
  5 STP-SA  'B'                   1:58.66    1:57.09        
     1) Cameron Poppelwell 19         2) r:0.01 Joshua Ryan 15        
     3) r:0.62 Luke Quinlan 16        4) r:0.52 Riley Giersch 17      
    r:+0.67  15.12        30.72 (30.72)
          45.11 (14.39)     1:02.96 (32.24)
        1:15.64 (12.68)     1:30.36 (27.40)
        1:43.24 (12.88)     1:57.09 (26.73)
  6 PAC-SA  'A'                   1:56.79    1:57.10         14  
     1) Cameron Seyfang 15            2) r:0.42 Jordan Grimes 18      
     3) r:0.43 Bradley Grimes 15      4) r:0.49 Jackson Docherty 14   
    r:+0.61  15.06        30.04 (30.04)
          44.37 (14.33)     1:01.67 (31.63)
        1:14.64 (12.97)     1:29.61 (27.94)
        1:43.16 (13.55)     1:57.10 (27.49)
  7 BS-SA  'A'                         NT    1:59.81         12  
     1) Jack Myers 15                 2) r:0.37 Rui Lau 15            
     3) r:0.39 Josh Thiele 11         4) r:0.60 Liam McHugh 21        
    r:+0.65  16.50        33.27 (33.27)
          48.87 (15.60)     1:06.78 (33.51)
        1:19.25 (12.47)     1:33.91 (27.13)
        1:46.49 (12.58)     1:59.81 (25.90)
  8 PBAP-SA  'B'                       NT    2:00.35         10  
     1) Matthew Zuill 20              2) r:0.65 Benjamin Zuill 22     
     3) r:0.54 Levi Proude 20         4) r:0.54 William Schetter 20   
    r:+0.76  16.11        32.85 (32.85)
          48.19 (15.34)     1:06.55 (33.70)
        1:19.19 (12.64)     1:34.34 (27.79)
        1:46.81 (12.47)     2:00.35 (26.01)
  9 WEAQ-SA  'A'                  1:58.88    2:00.71          8  
     1) Brandon Riley 13              2) r:0.39 Kyle Thomas 18        
     3) r:0.44 Luke Zille 18          4) r:0.52 Joseph Semmens 16     
    r:+0.53  15.85        31.56 (31.56)
          48.36 (16.80)     1:07.95 (36.39)
        1:19.96 (12.01)     1:34.35 (26.40)
        1:47.04 (12.69)     2:00.71 (26.36)
 10 PBAP-SA  'A'                       NT    2:02.23        
     1) Maxwell Lambert 15            2) r:0.41 Minh Nguyen 19        
     3) r:0.56 Lachlan Clarke 16      4) r:0.54 Henry Lambert 18      
    r:+0.69  16.74        33.95 (33.95)
          49.34 (15.39)     1:07.65 (33.70)
        1:20.72 (13.07)     1:36.41 (28.76)
        1:48.93 (12.52)     2:02.23 (25.82)
 11 TTG-SA  'A'                   2:01.72    2:02.32          6  
     1) Harrison Bagley 17            2) r:-0.03 Lawson Nitschke 16   
     3) r:0.39 Darcy Nitschke 18      4) r:0.40 Jack Tingey 17        
    r:+0.72  17.29        34.35 (34.35)
          49.39 (15.04)     1:07.31 (32.96)
        1:21.03 (13.72)     1:37.12 (29.81)
        1:49.13 (12.01)     2:02.32 (25.20)
 12 FLO-SA  'A'                   2:07.25    2:03.42          4  
     1) Luke Francis 17               2) r:0.48 Brandon Wilson 16     
     3) r:0.50 Jed Donaghey 14        4) r:0.37 Dylan Manuel 17       
    r:+0.61  13.72        28.01 (28.01)
          46.51 (18.50)     1:08.59 (40.58)
        1:22.44 (13.85)     1:38.58 (29.99)
        1:50.41 (11.83)     2:03.42 (24.84)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 64                      
 
  1. Norwood                          3889   2. Marion                           3009
  3. Playford Aquatic               1123.5   4. Western Aquatic                   712
  5. Starplex                        676.5   6. Henley & Grange                   637
  7. Burnside                          585   8. Tea Tree Gully                  371.5
  9. Fleurieu                        362.5  10. Kew                             271.5
 11. Pba Pirhanas                      259  12. Silver City                       240
 13. West Coast                      175.5  14. Bayside                         168.5
 15. South Coast                     153.5  16. Novocastrian                      127
 17. Unattached                        121  18. Doncaster-Templestowe           119.5
 19. Onkaparinga                       102  20. Central Aquatic                  99.5
 21. Unley                              94  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Adelaide                           77  24. Mountain Pool                      73
 25. Broken Hill Aquatic                71  26. Clovercrest                        65
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2