SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 65  Male 12 & Under 4x50 SC Metre Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 NWD-SA  'A'                   2:00.26    1:57.33         20  
     1) Fergus McLachlan 12           2) r:0.66 Max Twelftree 12      
     3) r:0.30 Lucas Bradley 12       4) r:0.26 Jake Nesbitt 11       
    r:+0.74  13.95        28.75 (28.75)
          43.69 (14.94)       59.25 (30.50)
        1:13.10 (13.85)     1:28.23 (28.98)
        1:41.88 (13.65)     1:57.33 (29.10)
  2 MARI-SA  'A'                  2:02.95    1:57.47         18  
     1) Harvey Luscombe 12            2) r:0.32 Leon Ong 12           
     3) r:0.31 Harry Butler (V) 12    4) r:0.32 Adam Holland 11       
    r:+0.67  14.22        29.43 (29.43)
          42.92 (13.49)       58.66 (29.23)
        1:13.00 (14.34)     1:28.59 (29.93)
        1:42.26 (13.67)     1:57.47 (28.88)
  3 WEAQ-SA  'A'                  2:08.37    2:05.77         16  
     1) Lucas Piscioneri 12           2) r:0.65 Finn Downie 12        
     3) r:0.67 Will Larven 12         4) r:0.21 Brodie McLean 12      
    r:+0.66  14.97        30.90 (30.90)
          46.87 (15.97)     1:04.12 (33.22)
        1:19.97 (15.85)     1:36.66 (32.54)
        1:50.50 (13.84)     2:05.77 (29.11)
  4 MARI-SA  'B'                  2:10.44    2:06.88        
     1) Matthew Pearce 12             2) r:0.49 Kyan Percevault 12    
     3) Mackenzie Stock 11            4) r:0.31 Bailey Giles 12       
    r:+0.70  15.63        31.74 (31.74)
          45.90 (14.16)                    
            1:17.97 ( )         1:35.54 ( )
        1:50.47 (14.93)     2:06.88 (31.34)
  5 NWD-SA  'B'                   2:15.75    2:09.78        
     1) Noah Caton 12                 2) r:0.48 Mattias Lemerande 11  
     3) r:0.40 Jack Reinhardt 12      4) r:0.48 Thomas McLeod 12      
    r:+0.72  15.56        31.99 (31.99)
          48.47 (16.48)     1:06.39 (34.40)
        1:21.44 (15.05)     1:38.22 (31.83)
        1:53.96 (15.74)     2:09.78 (31.56)
  6 MARI-SA  'C'                  2:18.24    2:13.30        
     1) Billy Barton 11               2) r:0.71 Clancy Luscombe 10    
     3) r:0.76 Harry Manolopoulos 11  4) r:0.41 Kallen Kernot 11      
    r:+0.74  16.11        33.30 (33.30)
          49.29 (15.99)     1:06.85 (33.55)
        1:22.64 (15.79)     1:40.54 (33.69)
        1:56.35 (15.81)     2:13.30 (32.76)
  7 H&G-SA  'A'                   2:12.00    2:15.18         14  
     1) Oliver Varney 12              2) r:0.92 Eric Liao 12          
     3) r:0.41 Clayton Ho 9           4) r:0.11 Rei Tanaka 10         
    r:+0.71  15.31        31.74 (31.74)
          48.40 (16.66)     1:06.28 (34.54)
        1:23.47 (17.19)     1:43.24 (36.96)
        1:58.21 (14.97)     2:15.18 (31.94)
  8 FLO-SA  'A'                        NT    2:20.57         12  
     1) Hayden Davis 12               2) r:0.73 Louis Gratwick 12     
     3) r:0.43 Cooper Warren 11       4) r:0.36 Alexander Wiggett 10  
    r:+0.63  15.57        32.02 (32.02)
          51.05 (19.03)     1:13.29 (41.27)
        1:29.77 (16.48)     1:47.63 (34.34)
        2:03.28 (15.65)     2:20.57 (32.94)
  9 PAC-SA  'A'                   2:24.59    2:22.11         10  
     1) Jack Ormerod 12               2) r:0.64 Harry Pannell 11      
     3) r:0.90 Joseph Builder 12      4) r:0.87 Matthew Waligora 9    
    r:+0.72  14.74        29.77 (29.77)
          46.11 (16.34)     1:03.97 (34.20)
        1:21.30 (17.33)     1:38.96 (34.99)
        1:59.30 (20.34)     2:22.11 (43.15)
 10 BS-SA  'A'                         NT    2:22.21          8  
     1) Keenan Gray 11                2) r:0.52 John Napier 11        
     3) r:0.51 Oliver Atherton 11     4) r:0.30 Zac Guth 10           
    r:+0.77  16.29        33.48 (33.48)
          52.40 (18.92)     1:13.55 (40.07)
        1:30.71 (17.16)     1:48.82 (35.27)
        2:04.77 (15.95)     2:22.21 (33.39)
 11 STP-SA  'A'                   2:29.22    2:22.84          6  
     1) James Stubbings 11            2) r:0.72 Tom Kelly 12          
     3) r:0.67 Aiden Horner 11        4) r:0.03 Myles Brown 12        
    r:+0.62  17.41        35.64 (35.64)
          53.04 (17.40)     1:11.84 (36.20)
        1:29.30 (17.46)     1:47.80 (35.96)
        2:04.11 (16.31)     2:22.84 (35.04)
 12 SOC-SA  'A'                   2:27.47    2:24.42          4  
     1) Maguire Reid 11               2) r:0.91 Liam Kuchel 10        
     3) r:0.70 Rory Phillips 12       4) r:0.88 Remy Deroussent 11    
    r:+0.78  15.99        33.50 (33.50)
          51.56 (18.06)     1:11.05 (37.55)
        1:28.95 (17.90)     1:49.27 (38.22)
        2:06.13 (16.86)     2:24.42 (35.15)
 13 UN-SA  'A'                         NT    2:28.06          2  
     1) Henry Miller 10               2) r:0.35 Schacht-Walsh Znder 11
     3) r:0.71 Jamie Smith 11         4) r:0.55 Kyle Miller 12        
    r:+0.77  17.13        35.64 (35.64)
          52.60 (16.96)     1:14.02 (38.38)
        1:31.96 (17.94)     1:50.89 (36.87)
        2:07.92 (17.03)     2:28.06 (37.17)
 14 NWD-SA  'C'                        NT    2:29.98        
     1) Jordan Follett 11             2) r:0.56 Max Bush 10           
     3) r:0.26 Nicholas Clayton 10    4) r:0.64 Bowen Zhang 9         
    r:+0.71  17.47        36.80 (36.80)
          55.48 (18.68)     1:14.70 (37.90)
        1:32.71 (18.01)     1:52.19 (37.49)
        2:10.18 (17.99)     2:29.98 (37.79)
 15 H&G-SA  'B'                        NT    2:39.71        
     1) Harrison Smith 9              2) r:0.38 Joseph Fusco 11       
     3) r:0.62 Brendan Ho 11          4) r:0.73 Daniel Vu 11          
    r:+0.69  20.03        43.44 (43.44)
        1:00.35 (16.91)     1:18.76 (35.32)
        1:36.37 (17.61)     1:55.95 (37.19)
        2:16.12 (20.17)     2:39.71 (43.76)
 16 NWD-SA  'D'                   2:38.60    2:41.31        
     1) Sam Bush 12                   2) r:0.61 Charlie Twelftree 10  
     3) r:0.75 Oscar Rice 11          4) r:0.09 Ethan Leung 9         
    r:+0.89  19.11        40.47 (40.47)
          59.91 (19.44)     1:21.16 (40.69)
        1:39.88 (18.72)     2:01.29 (40.13)
        2:20.43 (19.14)     2:41.31 (40.02)
 17 STP-SA  'B'                   2:52.81    2:43.43        
     1) Matthew Ryan 12               2) r:0.53 Bradley Butler 11     
     3) r:0.69 Tannah Dohnt 11        4) Samuel Childs 12             
    r:+0.64  17.45        35.98 (35.98)
          54.35 (18.37)     1:14.16 (38.18)
        1:35.36 (21.20)     2:01.87 (47.71)
        2:19.31 (17.44)     2:43.43 (41.56)
 18 SOC-SA  'B'                   2:44.50    2:44.39        
     1) Ethan Wilson 11               2) Lewis Paton 9                
     3) r:0.64 Jack Smale 11          4) r:0.85 Angus Hincksman 10    
    r:+0.71  16.76        38.31 (38.31)
          59.89 (21.58)     1:22.48 (44.17)
        1:41.76 (19.28)     2:02.11 (39.63)
        2:21.93 (19.82)     2:44.39 (42.28)
 19 NWD-SA  'E'                   2:58.70    2:47.51        
     1) Fergus Keighran 9             2) r:0.64 Peter Zhang 8         
     3) r:0.51 Hugh Caton 9           4) r:0.50 Jed van de Loo 10     
    r:+0.47  17.72        38.27 (38.27)
          57.92 (19.65)     1:21.42 (43.15)
        1:41.88 (20.46)     2:05.11 (43.69)
        2:24.95 (19.84)     2:47.51 (42.40)
 20 TTG-SA  'A'                   2:53.09    2:47.82        
     1) Corey Schultz 10              2) r:0.84 Marshall Nitschke 10  
     3) r:0.75 Oscar Dunn 10          4) r:0.66 Zack Piercey 9        
    r:+0.64  18.91        39.06 (39.06)
        1:00.16 (21.10)     1:22.41 (43.35)
        1:43.86 (21.45)     2:07.74 (45.33)
        2:26.86 (19.12)     2:47.82 (40.08)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 65                      
 
  1. Norwood                          3909   2. Marion                           3027
  3. Playford Aquatic               1133.5   4. Western Aquatic                   728
  5. Starplex                        682.5   6. Henley & Grange                   651
  7. Burnside                          593   8. Fleurieu                        374.5
  9. Tea Tree Gully                  371.5  10. Kew                             271.5
 11. Pba Pirhanas                      259  12. Silver City                       240
 13. West Coast                      175.5  14. Bayside                         168.5
 15. South Coast                     157.5  16. Novocastrian                      127
 17. Unattached                        121  18. Doncaster-Templestowe           119.5
 19. Onkaparinga                       102  20. Central Aquatic                  99.5
 21. Unley                              96  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Adelaide                           77  24. Mountain Pool                      73
 25. Broken Hill Aquatic                71  26. Clovercrest                        65
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2