SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 66  Male 14 & Under 4x50 SC Metre Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 MARI-SA  'A'                  1:51.71    1:47.54         20  
     1) Josh Thomas 14                2) r:0.35 Thomas Lightfoot 13   
     3) r:0.63 Fletcher Luscombe 14   4) r:0.37 Noah Gladdy 14        
    r:+0.70  12.34        25.59 (25.59)
          38.34 (12.75)       52.31 (26.72)
        1:05.79 (13.48)     1:20.45 (28.14)
        1:33.69 (13.24)     1:47.54 (27.09)
  2 NWD-SA  'A'                   1:52.45    1:48.03         18  
     1) Jake Bastian 14               2) r:0.25 Charlie White 14      
     3) r:0.27 Isaac Keighran 13      4) r:0.28 James Perrotta 14     
    r:+0.68  12.01        24.97 (24.97)
          38.17 (13.20)       52.61 (27.64)
        1:06.08 (13.47)     1:20.74 (28.13)
        1:34.00 (13.26)     1:48.03 (27.29)
  3 PAC-SA  'A'                   1:54.86    1:52.19         16  
     1) Ethan Kennedy 14              2) r:0.29 Dillion Christian 13  
     3) r:0.23 Matthew Ekins 14       4) r:0.57 Jackson Docherty 14   
    r:+0.64  13.30        27.72 (27.72)
          42.02 (14.30)       56.80 (29.08)
        1:10.37 (13.57)     1:25.18 (28.38)
        1:52.19 (27.01)                    
  4 STP-SA  'A'                   1:57.03    1:52.86         14  
     1) Hayden Melnik 14              2) r:0.22 Monty Kemsley 13      
     3) r:0.52 Nathan Highet 14       4) r:0.23 Coen Mobbs 13         
    r:+0.69  12.55        26.05 (26.05)
          39.75 (13.70)       54.50 (28.45)
        1:08.14 (13.64)     1:23.24 (28.74)
        1:37.12 (13.88)     1:52.86 (29.62)
  5 FLO-SA  'A'                   2:01.78    1:53.09         12  
     1) Thomas Wiggett 14             2) r:0.77 Benjamin Shore 14     
     3) r:0.50 Xabian Cederblad 14    4) r:0.42 Jed Donaghey 14       
    r:+0.71  13.41        27.77 (27.77)
          42.17 (14.40)       57.82 (30.05)
        1:11.53 (13.71)     1:26.01 (28.19)
        1:39.03 (13.02)     1:53.09 (27.08)
  6 WEAQ-SA  'A'                  1:57.19    1:54.61         10  
     1) Frank Martin 14               2) r:0.35 Connor Tunbridge 14   
     3) r:0.34 Jack Jackson 14        4) r:0.33 Brandon Riley 13      
    r:+0.70  14.31        29.28 (29.28)
          43.41 (14.13)       58.88 (29.60)
        1:13.63 (14.75)     1:28.65 (29.77)
        1:41.08 (12.43)     1:54.61 (25.96)
  7 TTG-SA  'A'                   1:58.53    1:57.05          8  
     1) Nicholas McCarthy 14          2) r:0.36 Clinton Nitschke 14   
     3) r:0.25 Freddie Piercey 14     4) r:0.32 Jake Wachtel 14       
    r:+0.70  14.92        30.99 (30.99)
          45.23 (14.24)     1:00.22 (29.23)
        1:13.89 (13.67)     1:28.76 (28.54)
        1:42.05 (13.29)     1:57.05 (28.29)
  8 MARI-SA  'B'                  2:02.58    1:58.32        
     1) Jacob Gohl 13                 2) r:0.57 Joshua Martin 13      
     3) r:0.15 Max Rowntree 14        4) r:0.40 Ruben Gear 13         
    r:+0.72  14.24        28.80 (28.80)
          43.30 (14.50)       59.33 (30.53)
        1:13.90 (14.57)     1:29.22 (29.89)
        1:43.28 (14.06)     1:58.32 (29.10)
  9 SOC-SA  'A'                   2:01.22    1:58.65          6  
     1) Dylan Lloyd 14                2) r:0.43 Cooper Bristow 14     
     3) r:0.46 Angus Mackay 14        4) r:0.70 Damien Cunningham 14  
    r:+0.78  13.14        27.23 (27.23)
          41.42 (14.19)       57.76 (30.53)
        1:12.61 (14.85)     1:29.01 (31.25)
        1:43.26 (14.25)     1:58.65 (29.64)
 10 UN-SA  'A'                         NT    2:02.07          4  
     1) Nathaniel Drummond 13         2) r:0.65 Jed Ffrench 13        
     3) r:0.43 Nicholas Brookes 13    4) r:0.37 Will Spencer 13       
    r:+0.66  14.16        29.11 (29.11)
          44.39 (15.28)     1:00.65 (31.54)
        1:15.22 (14.57)     1:31.42 (30.77)
        1:45.77 (14.35)     2:02.07 (30.65)
 11 PAC-SA  'B'                   2:01.77    2:02.83        
     1) Declan Gillard-Martin 14      2) r:0.37 Riley Duell 14        
     3) r:0.46 Lochlain Young 13      4) r:0.64 Brett Linton 14       
    r:+0.61  14.30        29.02 (29.02)
          43.71 (14.69)       59.70 (30.68)
        1:14.33 (14.63)     1:30.52 (30.82)
        1:46.25 (15.73)     2:02.83 (32.31)
 12 NWD-SA  'B'                   2:14.70    2:06.64        
     1) Thomas Gaertner 13            2) r:0.48 William Gaertner 13   
     3) r:0.25 Ethan Gay 14           4) r:0.41 Jamie Taylor 13       
    r:+0.78  15.91        32.79 (32.79)
          48.88 (16.09)     1:05.84 (33.05)
        1:21.20 (15.36)     1:38.05 (32.21)
        1:51.88 (13.83)     2:06.64 (28.59)
 13 ADL-SA  'A'                   2:09.90    2:07.09          2  
     1) Luke Kernahan 13              2) r:0.34 Max Jenkinson 12      
     3) r:0.54 Blake Bennetts 12      4) r:0.68 Fletcher Turale 13    
    r:+0.75  15.23        31.81 (31.81)
          47.61 (15.80)     1:05.03 (33.22)
        1:20.67 (15.64)     1:36.85 (31.82)
        1:51.69 (14.84)     2:07.09 (30.24)
 14 MP-SA  'A'                         NT    2:10.43        
     1) Jonathan Richards 14          2) r:0.42 Walter Richards 14    
     3) r:0.60 Alex Jones 13          4) r:0.55 Mitchell Richards 14  
    r:+0.73  14.61        30.45 (30.45)
          45.58 (15.13)     1:02.48 (32.03)
        1:17.17 (14.69)     1:33.25 (30.77)
        1:51.08 (17.83)     2:10.43 (37.18)
 15 TTG-SA  'B'                   2:22.74    2:15.84        
     1) Declan McGlashan 11           2) r:0.71 Max Tyler 13          
     3) r:0.66 Darcy McDonald 13      4) r:0.19 Patrick Macie 12      
    r:+0.81  20.38        42.09 (42.09)
          57.48 (15.39)     1:14.65 (32.56)
        1:29.26 (14.61)     1:45.19 (30.54)
        1:59.22 (14.03)     2:15.84 (30.65)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 66                      
 
  1. Norwood                          3927   2. Marion                           3047
  3. Playford Aquatic               1149.5   4. Western Aquatic                   738
  5. Starplex                        696.5   6. Henley & Grange                   651
  7. Burnside                          593   8. Fleurieu                        386.5
  9. Tea Tree Gully                  379.5  10. Kew                             271.5
 11. Pba Pirhanas                      259  12. Silver City                       240
 13. West Coast                      175.5  14. Bayside                         168.5
 15. South Coast                     163.5  16. Novocastrian                      127
 17. Unattached                        121  18. Doncaster-Templestowe           119.5
 19. Onkaparinga                       102  20. Unley                             100
 21. Central Aquatic                  99.5  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Adelaide                           79  24. Mountain Pool                      73
 25. Broken Hill Aquatic                71  26. Clovercrest                        65
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2