SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 68  Male 16 & Under 4x50 SC Metre Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 NWD-SA  'A'                   1:40.96    1:37.57         20  
     1) Mitchell Follett 15           2) r:0.26 Alexander van d Loo 16
     3) r:0.31 Jack Kroker 15         4) r:0.42 Connor Kioussis 15    
    r:+0.56  11.78        24.38 (24.38)
          35.83 (11.45)       48.58 (24.20)
        1:00.43 (11.85)     1:13.43 (24.85)
        1:24.99 (11.56)     1:37.57 (24.14)
  2 MARI-SA  'A'                  1:42.30    1:39.70         18  
     1) Jackson Pike 16               2) r:0.24 Thomas Excell 15      
     3) r:0.50 Lochlann Spinner 15    4) r:0.28 Dylan Harper 16       
    r:+0.68  11.79        24.73 (24.73)
          36.53 (11.80)       49.69 (24.96)
        1:02.05 (12.36)     1:15.39 (25.70)
        1:26.90 (11.51)     1:39.70 (24.31)
  3 STP-SA  'A'                   1:44.14    1:40.35         16  
     1) Jacob Desmond 16              2) r:0.24 Jesse Stone 16        
     3) r:0.36 Thomas Sherratt 15     4) r:0.30 Luke Quinlan 16       
    r:+0.69  11.38        23.50 (23.50)
          35.50 (12.00)       48.84 (25.34)
        1:01.38 (12.54)     1:15.02 (26.18)
        1:27.20 (12.18)     1:40.35 (25.33)
  4 NWD-SA  'B'                   1:48.82    1:44.23        
     1) Zac Villis 15                 2) r:0.40 Dillon Crouch 16      
     3) r:0.34 Liam Bekric 15         4) r:0.14 Connor Walding 15     
    r:+0.72  12.87        26.47 (26.47)
          39.14 (12.67)       53.18 (26.71)
        1:05.53 (12.35)     1:19.01 (25.83)
        1:31.08 (12.07)     1:44.23 (25.22)
  5 MARI-SA  'B'                  1:46.97    1:44.49        
     1) Lachlan Merchant 15           2) r:0.56 Benjamin Rocca 16     
     3) r:0.12 Matthew Milovanovic 15 4) r:0.41 Riley Kernot 15       
    r:+0.72  12.96        26.61 (26.61)
          38.96 (12.35)       52.27 (25.66)
        1:04.84 (12.57)     1:18.47 (26.20)
        1:31.07 (12.60)     1:44.49 (26.02)
  6 PAC-SA  'A'                   1:48.18    1:46.87         14  
     1) Bradley Grimes 15             2) r:0.28 Jesse Lattin 15       
     3) r:0.48 Alex Smethurst 16      4) r:0.59 Cameron Seyfang 15    
    r:+0.69  12.29        25.68 (25.68)
          38.61 (12.93)       52.44 (26.76)
        1:05.56 (13.12)     1:19.51 (27.07)
        1:32.51 (13.00)     1:46.87 (27.36)
  7 WEAQ-SA  'A'                       NT    1:49.45         12  
     1) Aidan Lock 15                 2) r:0.38 Samuel Ralph 13       
     3) r:0.57 Danny Humphrey 16      4) r:0.51 Joseph Semmens 16     
    r:+0.67  12.93        26.74 (26.74)
          40.92 (14.18)       56.38 (29.64)
        1:09.25 (12.87)     1:23.40 (27.02)
        1:35.87 (12.47)     1:49.45 (26.05)
  8 SOC-SA  'A'                   1:53.97    1:49.96         10  
     1) Thomas Davie 16               2) r:0.38 Tomas Parker 14       
     3) r:0.61 Ryan Emslie 16         4) r:0.64 Taj Ward 15           
    r:+0.67  12.58        25.96 (25.96)
          39.47 (13.51)       53.80 (27.84)
        1:07.75 (13.95)     1:22.25 (28.45)
        1:35.45 (13.20)     1:49.96 (27.71)
  9 BS-SA  'A'                         NT    1:53.30          8  
     1) Samuel Atherton 14            2) r:0.46 Jack Myers 15         
     3) r:0.60 Rui Lau 15             4) r:0.59 Oliver Edwards 14     
    r:+0.78  13.79        27.89 (27.89)
          41.90 (14.01)       57.14 (29.25)
        1:10.79 (13.65)     1:25.47 (28.33)
        1:39.03 (13.56)     1:53.30 (27.83)
 10 STP-SA  'B'                   1:59.71    1:53.82        
     1) Joshua Ryan 15                2) r:-0.13 Riley Hayford 15     
     3) r:0.25 Jack Peters 16         4) r:0.51 Harry Hall 16         
    r:+0.63  13.02        27.01 (27.01)
          40.23 (13.22)       55.20 (28.19)
        1:08.29 (13.09)     1:22.85 (27.65)
        1:53.82 (30.97)                    
 11 PBAP-SA  'A'                       NT    2:13.40          6  
     1) Henry Jenkin 13               2) r:0.43 Liam Atkins 14        
     3) r:0.62 Lachlan Washington 10  4) r:0.46 Stuart Mesecke 14     
    r:+0.75  16.06        32.82 (32.82)
          51.31 (18.49)     1:10.84 (38.02)
        1:25.73 (14.89)     1:41.60 (30.76)
        1:56.95 (15.35)     2:13.40 (31.80)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 68                      
 
  1. Norwood                          3967   2. Marion                           3083
  3. Playford Aquatic               1179.5   4. Western Aquatic                   764
  5. Starplex                        712.5   6. Henley & Grange                   663
  7. Burnside                          601   8. Fleurieu                        386.5
  9. Tea Tree Gully                  379.5  10. Pba Pirhanas                      275
 11. Kew                             271.5  12. Silver City                       240
 13. West Coast                      175.5  14. South Coast                     173.5
 15. Bayside                         168.5  16. Novocastrian                      127
 17. Unattached                        121  18. Doncaster-Templestowe           119.5
 19. Onkaparinga                       102  20. Unley                             100
 21. Central Aquatic                  99.5  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Adelaide                           79  24. Mountain Pool                      73
 25. Broken Hill Aquatic                71  26. Clovercrest                        65
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2