SA Aquatic & Leisure Centre - Site License            3/08/2016 - 10:58 AM
                   2015 State Short Course Championships                   
 
 Event 69  Male 18 & Under 4x50 SC Metre Freestyle Relay
==================================================================================
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 NWD-SA  'A'                   1:39.91    1:37.36         20  
     1) Matt Reinhardt 18             2) r:0.40 Harrison Watkins 18   
     3) r:0.49 Jack LU 17             4) r:0.07 Che Stewart 15        
    r:+0.64  11.73        24.07 (24.07)
          35.74 (11.67)       48.58 (24.51)
        1:00.03 (11.45)     1:12.47 (23.89)
        1:24.24 (11.77)     1:37.36 (24.89)
  2 MARI-SA  'A'                  1:42.49    1:39.97         18  
     1) Cooper Heath 17               2) r:0.47 Thomas Noblett 18     
     3) r:0.38 Brandon Hope 18        4) r:0.34 Peter Dalkos 16       
    r:+0.74  12.39        25.38 (25.38)
          37.53 (12.15)       50.75 (25.37)
        1:02.61 (11.86)     1:15.44 (24.69)
        1:27.27 (11.83)     1:39.97 (24.53)
  3 UN-SA  'A'                         NT    1:42.37         16  
     1) Jack Martin 18                2) r:0.39 Sheldon Robb 17       
     3) r:0.11 Jack Wells 16          4) r:0.55 Samuel Tierney 15     
    r:+0.73  12.29        25.07 (25.07)
          37.29 (12.22)       50.64 (25.57)
        1:02.67 (12.03)     1:15.78 (25.14)
        1:28.78 (13.00)     1:42.37 (26.59)
  4 WEAQ-SA  'A'                       NT    1:46.86         14  
     1) Luke Zille 18                 2) r:0.61 Nicholas Schulz 17    
     3) r:0.54 Myles Watkinson 13     4) r:0.36 Kyle Thomas 18        
    r:+0.73  11.88        24.67 (24.67)
          37.29 (12.62)       50.69 (26.02)
        1:04.60 (13.91)     1:19.98 (29.29)
        1:32.79 (12.81)     1:46.86 (26.88)
  5 PBAP-SA  'A'                  1:49.35    1:47.32         12  
     1) Lachlan Clarke 16             2) r:0.43 Maxwell Lambert 15    
     3) r:0.52 Daniel Hogan 16        4) r:0.62 Henry Lambert 18      
    r:+0.71  13.07        27.00 (27.00)
          40.38 (13.38)       54.30 (27.30)
        1:07.58 (13.28)     1:22.31 (28.01)
        1:34.41 (12.10)     1:47.32 (25.01)
  6 PAC-SA  'A'                   1:47.97    1:48.01         10  
     1) Greenland Yu 17               2) r:0.16 Brodie Duell 16       
     3) r:0.31 Minh-Tam Tang 14       4) r:0.21 Jordan Grimes 18      
    r:+0.72  13.38        27.24 (27.24)
          40.42 (13.18)       54.84 (27.60)
        1:08.28 (13.44)     1:22.90 (28.06)
        1:34.73 (11.83)     1:48.01 (25.11)
  7 TTG-SA  'A'                   1:53.94    1:51.86          8  
     1) Jackson Dunn 15               2) r:0.38 Harrison Bagley 17    
     3) r:0.32 Lawson Nitschke 16     4) r:0.26 Darcy Nitschke 18     
    r:+0.71  13.84        29.13 (29.13)
          42.53 (13.40)       57.28 (28.15)
        1:10.27 (12.99)     1:25.11 (27.83)
        1:37.73 (12.62)     1:51.86 (26.75)
  8 H&G-SA  'A'                   1:57.00    1:55.31          6  
     1) Ryan Froud 18                 2) r:0.46 Lee Askin 14          
     3) r:0.45 Jacob Wu 16            4) r:0.72 Cameron Varney 14     
    r:+0.71  12.58        25.72 (25.72)
          39.36 (13.64)       53.97 (28.25)
        1:07.79 (13.82)     1:22.46 (28.49)
        1:38.41 (15.95)     1:55.31 (32.85)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 69                      
 
  1. Norwood                          3987   2. Marion                           3101
  3. Playford Aquatic               1189.5   4. Western Aquatic                   778
  5. Starplex                        712.5   6. Henley & Grange                   669
  7. Burnside                          601   8. Tea Tree Gully                  387.5
  9. Fleurieu                        386.5  10. Pba Pirhanas                      287
 11. Kew                             271.5  12. Silver City                       240
 13. West Coast                      175.5  14. South Coast                     173.5
 15. Bayside                         168.5  16. Novocastrian                      127
 17. Unattached                        121  18. Doncaster-Templestowe           119.5
 19. Unley                             116  20. Onkaparinga                       102
 21. Central Aquatic                  99.5  22. Southside Penrhos Wesley         84.5
 23. Adelaide                           79  24. Mountain Pool                      73
 25. Broken Hill Aquatic                71  26. Clovercrest                        65
 27. Hobart Aquatic                     53  28. Strathalbyn                        22
 29. Whyalla                          19.5  30. Mallee                             16
 31. Lilydale                           12  32. Broome Barracudas                   7
 33. Dorrigo                             6  34. Berri                               5
 35. Blue Lake Y                         3  36. Sunraysia                           2